Zobrazit na mapě

Jeskyně Na Turoldu

Přírodní zajímavosti

V nitru hory Turold se nacházelo významné archeologické naleziště. To bylo ale zničeno při nešetrné těžbě vápence, kdy se skalní stěna provalila a nenávratně Turoldovu jeskyni zničila. Zároveň se však odkryl vstup do té doby neznámého jeskynního labyrintu, který dnes nese název Na Turoldu. Tyto prostory jsou charakteristické svou tzv. turoldskou výzdobou, což jsou barevné sintrové povlaky skalních stěn a třpytivé krystalové keříčky tvořené kalcitem.

Hora Turold je tvořena vápencem z období druhohor. Jeskyně Na Turoldu je nejrozsáhlejším vápencovým podzemním prostorem v České republice. Otevřeno pro veřejnost je od května do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně Na Turoldu je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně Na Turoldu je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nový moderní rekreační dům se dvorem (posezení, gril) a vinným sklípkem leží na kraji vinařské obce Milovice v atraktivní lokalitě CHKO Pálava nedaleko přehrady Nové Mlýny a jen 8 km od Mikulova.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1904

Velmi pěkná rekreační chalupa se zcela uzavřeným dvorem (šipky, ruské kuželky, zahradní domeček s udírnou, posezení) v obci jen 3 km od přehrady Nové Mlýny a jen 7 km od Mikulova (zámek).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0525

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Pěkně zařízená chata k pronájmu s malou zahradou (terasa s posezením) leží v atraktivní oblasti přímo pod Pálavou v blízkosti Novomlýnských nádrží jen 12 km od Mikulova. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1909

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, krb) na kraji obce jen 500 od přehrady Nové Mlýny v těsné blízkosti CHKO Pálava a jen 8 km od Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1310

Stylově a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1834

Nový luxusní rekreační domek s terasou nabízí komfortní pronájem v prázdninovém rekreačním areálu (dětské hřiště, stolní tenis) na kraji vinařské obce v atraktivní lokalitě Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1605

Akceptované poukázky a asociace