Zobrazit na mapě

Národní přírodní rezervace Čertoryje

Národní přírodní rezevace Čertoryje je jedno z nejcennějších míst v Bílých Karpatech. Rezervace byla vyhlášena v roce 1987 a chrání rozsáhlý komplex druhově bohatých bělokarpatských květnatých luk, které dopňují mokřady a solitéry (rozptýleně rostoucí duby a lípy). To vše dohromady působí jako krajina velkého anglického parku. Chráněné území tohoto typu a této velikosti je unikátem v celé střední Evropě.

V rezervaci se vyskytuje řada chráněných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Roste zde na 20 druhů orchidejí i dalších vzácných rostlin. Kvetoucí louky, solitérně rostoucí stromy a malé lesíky působí pohádkovým dojmem.

NPR Čertoryje je přístupná po zelené turistické stezce od vodní nádrže Lučina (katastr obce Tvarožná Lhota).

 

Fotogalerie - Národní přírodní rezervace Čertoryje

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Národní přírodní rezervace Čertoryje je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Národní přírodní rezervace Čertoryje je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2125

Prohlíželo 264 lidí

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená zahradní chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě leží na okraji obce v malebném jihomoravském regionu Podluží (ideální k cykloturistice).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2049

Prohlíželo 196 lidí

Rezervováno včera

Nově zrekonstruovaná nástavba vinného sklípku s terasou v malebné uličce vinných sklípků jen 600 m od přírodního koupání a jen 3 km od Slovanského hradiště v Mikulčicích. Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0622

Pěkný prostorný vinný sklep s ubytováním (chata) s terasou (posezení, gril) leží v osadě vinných sklepů v lukrativní jihomoravské vinařské oblasti. Ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2024

Prohlíželo 156 lidí

Stylová moderní rekreační chalupa s oplocenou zahrádkou (posezení, přenosný gril) v tiché ulici vinařské obce (možnost domluvy degustace vína) s okolím ideálním k cykloturistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1406

Prohlíželo 191 lidí

Rezervováno 16. 5.

Malá atypická chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) leží v osadě vinných sklípků na okraji obce jen 11 km od Hodonína. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1102

Akceptované poukázky a asociace