Zobrazit na mapě

Tesařovská kaple v Kořenově

Tesařovská kaple je dominantou a zároveň ozdobou obce Kořenov v Jizerských horách. Kapli si postavili sami místní evangelíci v roce 1909 a to podle návrhu berlínského specialisty na církevní stavby architekta Otto Bartninga. Hřbitov, který kapli obklopuje byl založen o dva roky později.

Kaple je osmiboká hrázděná stavba, která je pro tuto oblast poměrně netypická. Kostelík se pyšní bílou fasádou, která upoutá každého již z daleka. Od kaple je krásný výhled na západní část Krkonoš a lze od ní také vidět rozhlednu Štěpánka na vrchu Hvězda. 

U Tesařovské kaple se lze zastavit např. při cestě na výlet do osady Jizerka nebo do Harrachova.

Fotogalerie - Tesařovská kaple v Kořenově

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Tesařovská kaple v Kořenově je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Tesařovská kaple v Kořenově je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji malé horské osady jen 100 m od lyžařského areálu v sousedství hřiště a občerstvení. Turistika.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1365
Tesařovská kaple je malá sakrální stavba, kterou si svépomocí postavili kořenovští evangelíci v roce 1909. Kaple není veřejnosti přístupná, přesto je nepřehlédnutelnou dominantou jizerskohorské obce. Její svítící bílá fasáda láká všechny projíždějící ke krátké zastávce a prohlídce nejbližšího okolí kaple.

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Dnes zobrazeno 25x

Velmi pěkně nově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril) leží v kopci nad městem v atraktivním horském prostředí ideálním pro turistiku po Jizerských horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1848

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě s bohatým rekreačním zázemím (bazén, golfové hřiště, trampolína, houpačky, posezení, ohniště, gril, vyžití pro děti) na kraji horské obce.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 2370

Prostorná horská chata k pronájmu na neoploceném pozemku se společenskou místností leží na atraktivním klidném místě u lesa přímo na turistické stezce vedoucí do vrcholových partií Jizerských hor.

5 ložnic / max 21 osob
číslo chaty: 2299

Nová roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném přírodním pozemku (terasa s posezením, gril) na malebném místě v chatové osadě v kopci jen 300 m od místního přírodního koupaliště.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1819

Útulný kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v prvním patře domu s prázdninovými apartmány na klidném místě u lesa jen 1 km od Mumlavského vodopádu. Ideální pro turistickou dovolenou.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2046

Akceptované poukázky a asociace