Zobrazit na mapě

Kasejovice - muzeum Václava Mentbergera

Muzea

Muzeum se nachází v Kasejovicích na Plzeňsku. Najdete ho v budově bývalé židovské synagogy, kde od roku 1945 začal shromažďovat nejrůznější sbírky místní rodák Václav Mentberger.
Díky tomu se dnes může muzeum pyšnit cennou uměleckoprůmyslovou sbírkou - cín, litina, porcelán, fajáns, kamenina, sklo a dřevěné plastiky.  Další zajímavá sbírka dokumentuje místní hrnčířskou výrobu, výrobu dýmek „kasovek" a kasejovické výšivky.

 

 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Kasejovice - muzeum Václava Mentbergera je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Kasejovice - muzeum Václava Mentbergera je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Malá útulně zařízená chata v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, pergola s posezením, ohniště) v chatové osadě na kraji města v regionu ideálním k cykloturistickým výletům.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1461

Dnes zobrazeno 22x

Zrekonstruovaná jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s oploceným pozemkem (zastřešená terasa s posezením, zahradní krb) leží v malé obci v podhůří Šumavy jen 5 km od Horažďovic (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 2316
Muzeum se nachází v Kasejovicích na Plzeňsku. Navštívit tu můžete cennou uměleckoprůmyslovou sbírku exponátů.

Pěkně zařízená chalupa s terasou (posezení, markýza) a oploceným pozemkem (ohniště) na kraji malé vesničky u lesa v předhůří Šumavy v oblasti ideální k cykloturistice 10 km od Horažďovic (aquapark).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1123

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná moderní chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, terasa, gril) poblíž lesa na kraji obce na úpatí Brd (cyklotrasy, turistické stezky) cca. 20 km od Příbrami (Hornické muzeum).

4 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2161

Dnes zobrazeno 8x

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (pergola s posezením, gril) v malé obci na úpatí Brd (cyklotrasy, turistické stezky) cca. 20 km od Příbrami (Hornické muzeum).

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1760

Dnes zobrazeno 32x

Rezervováno včera

Malá a útulná chata v oplocené zahradě (bazén, dětský bazének, dětský domeček, altánek, krb) na kraji tiché obce asi 15 km od Příbrami (aquapark, Hornické muzeum). Cykloturistika.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1375

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa s posezením, gril) v chatové rekreační oblasti u lesa jen 150 m od Hnačovského rybníka v turisty oblíbeném regionu šumavského podhůří.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chaty: 1539

Velmi pěkně zrekonstruovaná chalupa k pronájmu v oplocené zahradě s bohatým sportovně-rekreačním vyžitím (bazén, trampolína, hřiště, terasa, gril, vyžití pro děti) leží na kraji malé pošumavské obce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1537

Akceptované poukázky a asociace