Zobrazit na mapě

Riegrova stezka

Riegrova stezka je červeně značená turistická trasa, která vede ze Semil do Železného Brodu přímo podél řeky Jizery. Stezka prochází přírodní rezervací Údolí Jizery a je dlouhá téměř 5 km. Jméno nese stezka po slavném semilském rodákovi a významném politikovi Františku Ladislavu Riegerovi

Po cestě lze spatřit dvě vodní elektrárny, pramen a studánku pojmenovanou po semilském rodákovi a spisovateli Antalu Staškovi, a také několik vyhlídek nabízejících pohled do údolí a na okolní přírodu. Mezi nejkrásnější vyhlídku se řadí Böhmova vyhlídka, která poskytuje výhled na řeku. Stezku tvoří cesta, která je zčásti vybudovaná ve skále a prochází čtyřmi tunely. Dominantu stezky tvoří 77 metrů dlouhá visutá kovová lávka, která je vetknutá do skalního masivu ve výšce 6 metrů nad tokem řeky Jizery. Z této visuté galerie lze spatřit nejkrásnější panoráma. 

U vodní eletrárny Spálov lze z Riegrovy stezky odbočit a vydat se k nedalekému Pomníku železničního neštěstí 1990 Spálov, který připomíná vlakovou tragédii na místní železniční trati.

Fotogalerie - Riegrova stezka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Riegrova stezka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Riegrova stezka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, krb) leží na okraji chatové osady na malebném místě u lesa s možností turistických výletů po celých Jizerských horách.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0521

Dnes zobrazeno 25x

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Dnes zobrazeno 10x

Velmi pěkně zařízená chalupa s infrasaunou leží na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, plocha pro míčové hry, posezení, gril) na malebném místě v horní okrajové části obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1952

Dnes zobrazeno 14x

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Kvalitně zařízená rekreační chalupa v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) leží na okraji malé obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého ráje (skalní města, hrady, zámky).

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1826

Dnes zobrazeno 15x

Prostorná stylově zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (bazén, altánek, posezení, gril) a hřištěm leží v malebném prostředí horské obce s možností krásných turistických výletů v okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1965

Dnes zobrazeno 10x

Nová roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném přírodním pozemku (terasa s posezením, gril) na malebném místě v chatové osadě v kopci jen 300 m od místního přírodního koupaliště.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1819

Pěkný rodinný apartmán k pronájmu v přízemí zrekonstruované 350 let staré chalupy leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště, pec) v horské obci v západní části Krkonoš. Ideální k turistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2182

Akceptované poukázky a asociace