Zobrazit na mapě

Poutní místo Velehrad

Turistické zajímavosti

Obec Velehrad leží v blízkosti Uherského Hradiště v nejkrásnější části Slovácka. Místní monumentální poutní chrám bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje s klášterem je vyhledávaným duchovním centrem a jedním z nejvýznamnějších poutních míst u nás. Je neodmyslitelně spjato se jmény sv. Cyrila a Metoděje a s jejich příchodem na Velkou Moravu v r. 863. Každý rok se zde v červenci, při příležitosti jejich svátku, koná Národní pouť na Velehradě.

Poutní místo Velehrad stojí za návštěvu v každou roční dobu. Dominantou Velehradu je překrásná barokní bazilika, která byla i s přilehlými budovami kláštera prohlášena v roce 2008 národní kulturní památkou. Interiér baziliky, která stojí na románských základech, působí velkolepým dojmem. Je pětilodní, sto metrů dlouhá s podzemními katakombami a lapidáriem.

V roce 2013, dva roky od slavnostního otevření multifunkčního Velehradského domu sv. Cyrila a Metoděje (VCDM) ve Velehradě, který vznikl rekonstrukcí historických hospodářských objektů někdejšího velehradského předklášteří, v něm byla uvedena do provozu dvě zbrusu nová muzea. V přebudované konírně se stájí, jejichž vznik lze klást do druhé poloviny 16. století, vzniklo Velehradské muzeum, v prvním podlaží nad ním pak Muzeum bible. Vstup do obou muzeí je přes infocentrum VCDM.

V roce 1985 udělil Velehradské bazilice papež Jan Pavel II. vyznamenání Zlaté růže, které obrželo jen několik málo míst na světě. Tímto vyznamenáním se pyšní francouzské Lourdy, Guadalupe v Mexiku a polská Čenstochová.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Poutní místo Velehrad je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Poutní místo Velehrad je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Útulná kvalitně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, zimní zahrada, pergola, ohniště, gril) na mimořádně pěkném místě na konci chatové osady u lesa nad obcí.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1708

Prohlíželo 109 lidí

Velmi pěkný ubytovací areál (chalupa a chata) s oplocenou zahradou a s bohatým sportovně-rekreačním zázemím (vnitřní bazén, tenisový kurt, stolní tenis, zastřešená pergola s posezením, kulečník, ...).

4 ložnice / max 19 osob
číslo chalupy: 1861

Dnes zobrazeno 9x

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Dnes zobrazeno 19x

Luxusní chata se zastřešenou terasou (vířivka, posezení s grilem a ohřívačem) leží na oploceném pozemku (trampolína, vyžití pro děti) na malebné samotě jen 10 km od lázní Luhačovice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2115

Kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (koupací sud, posezení, gril), saunou a stodolou (společenská místnost) leží v obci na úpatí Bílých Karpat jen 100 m od místního koupaliště.

4 ložnice / max 15 osob
číslo chalupy: 2124

Pěkná místně typická chata s terasou (pergola s posezením, gril) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) na kraji obce v malebné jihomoravské krajině s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0905

Dnes zobrazeno 28x

Jednoduše zařízený apartmán na chalupě se zcela samostatným vchodem s možností využití dvora (posezení, gril, ohniště) se nachází v obci v malebné krajině Bílých Karpat (Lopeník, Velká Javořina).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1969

Pěkná jednoduše zařízená místně typická chata s vinným sklípkem, společenskou místnosti s krbem a malou terasou s výhledem na vinohrady v obci v uličce s vinnými sklepy přímo na cyklostezce.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1582

Akceptované poukázky a asociace