Zobrazit na mapě

Vodní elektrárna Spálov

Vodní elektrárna Spálov je elektrárna vybudována podle návrhu slavného architekta Emila Králíčka z roku 1921. Nachází se v osadě Podspálov a je dodnes plně funkční. Jedná se o ručně ovládanou elektrárnu ve stylu art deco. Díky pozoruhodnému areálu patří elektrárna k významnému architektonickému cíli na Riegrově stezce ze Semil do Podspálova.

Elektrárna prošla v roce 1999 modernizací, během které byla zvýšena její výkonnost. Spálov ročně vyrobí průměrně 10 milionů kWh elektřiny a pokryje tak spotřebu zhruba 2 800 domácností. Exkurze elektrárny jsou možné po telefonické domluvě s 14ti denním předstihem. 

Fotogalerie - Vodní elektrárna Spálov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Vodní elektrárna Spálov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Vodní elektrárna Spálov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Velmi pěkně zařízená chalupa s infrasaunou leží na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, plocha pro míčové hry, posezení, gril) na malebném místě v horní okrajové části obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1952

Prostorná stylově zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (bazén, altánek, posezení, gril) a hřištěm leží v malebném prostředí horské obce s možností krásných turistických výletů v okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1965

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Kvalitně zařízená rekreační chalupa v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště) leží na okraji malé obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého ráje (skalní města, hrady, zámky).

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 1826

Nová roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném přírodním pozemku (terasa s posezením, gril) na malebném místě v chatové osadě v kopci jen 300 m od místního přírodního koupaliště.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1819

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Akceptované poukázky a asociace