Zobrazit na mapě

Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice

Hlavním náměstím Českých Budějovic je náměstí Přemysla Otakara II., pojmenované na počest zakladatele města.

Dominantou tohoto náměstí je krásná Samsonova kašna vystavěná ve stylu baroka. Ta byla původně vybudována jako zásobárna pitné vody pro obyvatele města. Dnes je ozdobou města a ve večerních hodinách je působivě nasvícená. Nedaleko kašny je podle pověsti bludný kámen a každý poutník, který jej překročí, již nenajde cestu domů.

V renesanční budově radnice je okouzlující zvonkohra, která každou hodinu zahraje tři melodie. Na náměstí stojí historicky cenné gotické, renesanční a barokní domy s podloubími.

Fotogalerie - Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 123 lidí

Pěkný apartmán se samostatným vchodem k pronájmu v nově zrekonstruované chalupě leží v malé jihočeské obci jen 1 km od rekreačního rybníku Mrhal (koupání, rybaření). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2188

Dnes zobrazeno 8x

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu se zdobným historickým štítem a oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji malé obce jen 11 km od Českých Budějovic.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2225

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

S citem zrekonstruovaná poloroubená chalupa se stylovou obytnou místností, uzavřeným dvorem (posezení, gril, ohniště) a vyžitím pro děti na kraji malé obce jen 14 km od Českých Budějovic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2207

Prohlíželo 178 lidí

Rezervováno včera

Kvalitně zařízený rekreační dům se zastřešenou terasou (posezení, krb) v pěkně udržované zahradě v obci jen 13 km od lázní Třeboň a jen 13 km od historického města České Budějovice. Cykloturistika.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1232

Velká zemědělská usedlost s uzavřeným dvorem (bazén, přístřešek s posezením, gril) se 3 apartmány k pronájmu leží na polosamotě na malebném místě jen 10 km od Hluboké nad Vltavou (zámek).

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 2166

Prohlíželo 119 lidí

Chalupa resp. zcela samostatná nově zařízená část zrekonstruované usedlosti s uzavřeným dvorem (stolní tenis, trampolína, posezení, gril) a hřištěm na krásné samotě s výhledy do okolí.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1215

Prohlíželo 243 lidí

Pěkná chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (pergola, gril, ohniště, trampolína) leží na okraji malé obce v malebné lokalitě na rozhraní CHKO Třeboňsko, Novohradských hor a Českobudějovicka.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 2206

Akceptované poukázky a asociace