Zobrazit na mapě

Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice

Hlavním náměstím Českých Budějovic je náměstí Přemysla Otakara II., pojmenované na počest zakladatele města.

Dominantou tohoto náměstí je krásná Samsonova kašna vystavěná ve stylu baroka. Ta byla původně vybudována jako zásobárna pitné vody pro obyvatele města. Dnes je ozdobou města a ve večerních hodinách je působivě nasvícená. Nedaleko kašny je podle pověsti bludný kámen a každý poutník, který jej překročí, již nenajde cestu domů.

V renesanční budově radnice je okouzlující zvonkohra, která každou hodinu zahraje tři melodie. Na náměstí stojí historicky cenné gotické, renesanční a barokní domy s podloubími.

Fotogalerie - Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Náměstí Přemysla Otakara II. - České Budějovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkný apartmán se samostatným vchodem k pronájmu v nově zrekonstruované chalupě leží v malé jihočeské obci jen 1 km od rekreačního rybníku Mrhal (koupání, rybaření). Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2321

Pěkný apartmán se samostatným vchodem k pronájmu v nově zrekonstruované chalupě leží v malé jihočeské obci jen 1 km od rekreačního rybníku Mrhal (koupání, rybaření). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 2188
Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích má unikátní čtvercový tvar o rozloze 133 krát 133 metry. Je zde mnoho architektonických památek. V létě v centru města probíhají turisticky velmi žádané hrané prohlídky.

Prohlíželo 160 lidí

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu se zdobným historickým štítem a oplocenou zahradou (pergola s posezením, gril, ohniště, vyžití pro děti) na okraji malé obce jen 11 km od Českých Budějovic.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2225

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

Útulná kvalitně zařízená chata k pronajmutí leží na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, ohniště) v klidném prostředí chatové osady nedaleko řeky Malše jen 12 km jižně od Českých Budějovic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2427

Útulně zařízená chata k pronájmu s velkou slunnou terasou leží v oplocené zahradě (badminton, ohniště) v chatové osadě v malebné jihočeské krajině jen 13 km jižně od Českých Budějovic.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2428

S citem zrekonstruovaná poloroubená chalupa se stylovou obytnou místností, uzavřeným dvorem (posezení, gril, ohniště) a vyžitím pro děti na kraji malé obce jen 14 km od Českých Budějovic.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2207

Kvalitně zařízený rekreační dům se zastřešenou terasou (posezení, krb) v pěkně udržované zahradě v obci jen 13 km od lázní Třeboň a jen 13 km od historického města České Budějovice. Cykloturistika.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1232

Akceptované poukázky a asociace