Zobrazit na mapě

Rozhledna Štěpánka

Na vrchu Hvězda se nachází kamenná rozhledna Štěpánka, která svým názvem odkazuje na arcivévodu Štěpána. Tato rozhledna se řadí k nejstarším rozhlednám v oblasti Krkonoš a Jizerských hor.

Přestože se rozhledna začala stavět na základech původní stavby knížete Kamila Rohana již v roce 1847, byla dokončena až o mnoho let později v roce 1892.

Pod rozhlednou je možné spatřit částečně zrekonstruovaný kamenný kříž, jenž se stal symbolem pietního místa, které tu vybudovali Němci v roce 1944 na uctění památky padlých spolubojovníků. Na kříži se mimo jiné nacházel hákový kříž, který však čeští vlastenci v roce 1945 společně s křížem zničili a jeho kusy hodili do údolí. K obnově kamenného kříže došlo až v roce 2011, kdy byly jednotlivé kusy kříže sesbírány a sestaveny dohromady.

Z vyhlídkového ochozu rozhledny Štěpánka, která je umístěna ve výšce 24 metrů, je možné vidět krásné výhledy na Jizerské hory a a Krkonoše.

Fotogalerie - Rozhledna Štěpánka

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Štěpánka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Štěpánka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na kraji malé horské osady jen 100 m od lyžařského areálu v sousedství hřiště a občerstvení. Turistika.

6 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1365

Prostorná luxusně zařízená chalupa na neoploceném pozemku (zapuštěný vyhřívaný bazén, posezení, krb, dětský koutek) v klidné části horské obce pod lesem u horského potoka jen 5 km od Harrachova.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 1502
Rozhledna byla pojmenována podle arcivévody Štěpána, který v roce 1847 navštívil Jizerské hory a vystoupal na vrch Hvězda. Na jeho počest nechal kníže Rohan postavit rozhlednu s názvem "Štěpánova vyhlídka". Jen o rok později však byla stavba přerušena. Dle pověsti pozastavil kníže Rohan stavbu poté, co mu cikánka předpověděla, že mu dokončení rozhledny přinese smrt.

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě s bohatým rekreačním zázemím (bazén, golfové hřiště, trampolína, houpačky, posezení, ohniště, gril, vyžití pro děti) na kraji horské obce.

6 ložnic / max 20 osob
číslo chalupy: 2370

Dnes zobrazeno 20x

Velmi pěkně nově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril) leží v kopci nad městem v atraktivním horském prostředí ideálním pro turistiku po Jizerských horách.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1848

Prostorná kvalitně zařízená horská chalupa se saunou na neoploceném pozemku (zapuštěný bazén, posezení, krb) na atraktivním klidném místě pod lesem s krásným výhledem do údolí.

7 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1503

Nová roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném přírodním pozemku (terasa s posezením, gril) na malebném místě v chatové osadě v kopci jen 300 m od místního přírodního koupaliště.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1819

Dnes zobrazeno 12x

Jednoduše zařízená chalupa s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku v dolní části obce jen 2 km od nejbližšího lyžařského areálu a s prostředím ideálním k turistickým výletům.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1281

Stylově zařízená velmi pěkná chalupa leží na částečně oploceném pozemku (posezení, krb, gril, vyžití pro děti) v dolní části Rokytnice nad Jizerou s mnoha možnostmi k turistice a lyžování.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1723

Akceptované poukázky a asociace