Turistické zajímavosti

Slovácko leží na jihovýchodní Moravě v oblasti měst Hodonín a Uherské Hradiště. Někdy je nazýváno také Moravské Slovácko.  V oblasti Slovácka jsou v dosahu tři chráněná území – Bílé Karpaty, Pálava a Lednicko-Valtický areál. Pro Slovácko je typický folklór lidových zvyků, mezi které patří moravské kroje, tance a tradiční řemesla.

Jedná se o známou vinařskou oblast s vinařskými sklípky ležícími především u řeky Moravy. V Uherském Hradišti se nachází archeologická lokalita z období Velkomoravské říše. Hodonín, Strážnice, Kyjov, Lanžhot, Bzenec a Petrov je pouze základní výčet turistických cílů, které tato oblast nabízí.

Slovácko je doporučenou oblastí při ubytování na chatách a chalupách na jižní Moravě. Doporučujeme také levné ubytování této oblasti

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Slovácko je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Slovácko je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Dnes zobrazeno 10x

Stylově zařízená srubová chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (nadzemní bazén, zahradní krb, posezení) leží v klidné chatové osadě na jižním úpatí vrchoviny Chřiby jen 7 km od Kyjova.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2425
Slovácko leží na jihovýchodní Moravě v oblasti měst Hodonín a Uherské Hradiště. V oblasti Slovácka se rozprostírají tři chráněná území – Bílé Karpaty, Pálava a Lednicko-Valtický areál.

Pěkně zařízená slovácká chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, krb) leží 9 km od Hodonína v atraktivní jihomoravské oblasti ideální k cykloturistice či k poznání místní vinařské kultury.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2406

Pěkně a funkčně zařízený apartmán k pronájmu se sdílenou oplocenou zahradou (bazén, vířivka, infrasauna, posezení, zahradní krb) leží v podkroví rodinného domu v malé obci na úpatí Chřibů.

1 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2419

Pěkná místně typická chata s terasou (pergola s posezením, gril) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) na kraji obce v malebné jihomoravské krajině s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 0905

Dnes zobrazeno 18x

Rezervováno 19. 6.

Malá atypická chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) leží v osadě vinných sklípků na okraji obce jen 11 km od Hodonína. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1102

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2142

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2141b

Akceptované poukázky a asociace