Beskydy - Muzea - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Beskydech doporučujeme navštívit muzea z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Beskydy
1 2
Karlovské muzeum

Karlovské muzeum

V historicky a umělecky cenných původních prostorách někdejšího kupeckého domu ve Velkých Karlovicích jsou umístěny bohaté sbírky Karlovského muzea. Návštěvníci se zde seznámí se životem místních obyvatel, pastevců ovcí, ale i zbojníků a ochránců hranic portášů. Jsou zde ukázky salašnických potřeb, ručně vyráběného zemědělského nářadí a dobového vybavení valašské domácnosti.

Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém Horní Lideč

Mechanický betlém v Horním Lidči je úžasným výtvorem 15 řezbářů, kteří na dřevěných vyřezávaných stavbách a figurách představující stará řemesla, zvyky a známé stavby Zlínského a Trenčínského kraje pracovali.

Muzeum sklářství Karolinka

Muzeum sklářství Karolinka

Tradice sklářství v Karolince na Valašsku se datuje už od 60. let 19. století, kdy zde Salamon Reich založil sklářskou huť. Vývoj sklářského řemesla v Karolince i v jejím okolí mapuje Muzeum sklářství, které v Karolince otevřeli v roce 2014.

Zámek Frýdek-Místek

Zámek Frýdek-Místek

Zámek ve Frýdku–Místku je sídlem dvou zajímavých muzeí. Vlastivědné muzeum je určeno především pro všechny milovníky přírody. Muzeum Beskyd seznámí návštěvníky s historií i současností pohoří Beskydy, s jejich faunou a flórou a také se zajímavými osobnostmi, které se zde narodily či žily.

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm

Muzeum Frenštát pod Radhoštěm

V Horní ulici ve Frenštátě pod Radhoštěm stojí bývalá chlapecká škola z roku 1876, ve které má sídlo místní Národopisné muzeum. To je jednou z poboček Muzea Novojičínska. V muzeu lze navštivit mj. obsáhlou expozici tkalcovství, které zde mělo v minulosti dlouhou tradici.

Muzea

Obuvnické muzeum ve Zlíně

V Muzeu obuvnictví je k vidění kromě bohaté a velmi zajímavé expozice obuvi také historická ševcovská dílna. V promítacím sále jsou po celý den promítány krátké filmy o továrně Tomáše Bati a také první filmové reklamy.

Turistické zajímavosti

Valašské muzeum v přírodě

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm je národní kulturní a přírodní památkou. Jedná se o druhý nejstarší skanzen v naší zemi. Založili jej v roce 1925 bratři Alois a Bohumír Jaroňkovi. S léty docházelo k postupnému rozšiřování areálu a dnes jsou zde tři části - Dřevěné městečko, Valašská dědina a Mlýnská dolina.

Muzea

Srub básníka Petra Bezruče - Ostravice

Ostravice je vyhledávaným výletním místem po celý rok. Je zde krásné přírodní koupaliště. Ostravice je i výchozím místem pro pěší tůry po horských hřebenech, ale i do krásných údolí horských potoků a malebných zákoutí Beskyd. V místní části zvané Hamrovice mohou turisté navštívit Srub básníka Petra Bezruče.

Turistické zajímavosti

Rodiště Leoše Janáčka

Leoš Janáček, jehož rodištěm byly Hukvaldy,  je jedním z nejvýznamnějších  představitelů v oblasti světové vážné hudby. Jeho opery jsou na repertoáru předních světových operních scén. V Hukvaldech se téměř na každém kroku setkáme s připomenutím jeho mistrovského díla.

Muzea

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Technické muzeum Tatra Kopřivnice vzniklo v roce 1947. Jeho dnešním sídlem je moderní prostorná budova, ve které návštěvníci ve třech podlažích mohou obdivovat výrobky světoznámé automobilky od těch nejstarších až po moderní vozy.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.