Beskydy - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Beskydech doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Beskydy
1
Hukvaldy

Hukvaldy

V malebném podhůří Beskyd mezi Frýdkem-Místkem a Příborem leží na úpatí Palkovických hůrek obec Hukvaldy. Je neodmyslitelně spjata s osobností Leoše Janáčka, jehož je rodištěm. Dominantou Hukvald je zřícenina hradu, která se těší velké oblibě návštěvníků.

Podolánky

Podolánky

Obec Čeladná s její místní částí Podolánky leží v překrásném prostředí pohoří Beskydy. Protéká tudy horská říčka Čeladenka. Procházka podél této říčky je skutečným zážitkem pro milovníky pěší turistiky. Okolím Podolánek vede naučná stezka Wolfram.

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm je zajímavé město, které je často označováno za turistickou bránu do Moravskoslezských Beskyd. Návštěvníci zde najdou řadu památek, muzeum, areál skokanských můstků i aquapark...

Obce a města

Opava

Ve Slezsku, na stejnojmenné řece, leží bývalé královské a zemské město Opava. První známky osídlení tohoto území pochází již z doby kamenné. Ve 12. století zde byla významná kupecká osada a v následujícím 13. století se již v dochovaných listinách hovoří o městě Opavě.

Naučné stezky

Vizovice

Město Vizovice ležící v údolí mezi Vizovickými a Hostýnskými vrchy nedaleko Zlína. Je nazýváno bránou Valašska. Je to místo sahající hluboko do historie. První datovaná zpráva pochází z roku 1261 a váže se k založení vizovického kláštera.

Obce a města

Kopřivnice

Kopřivnice nabízí turistům mnoho zajímavých a nezapomenutelných zážitků. Návštěva automobilového muzea Tatra Kopřivnice, procházka Lašskou naučnou stezkou, výstup na rozhlednu Bílá hora či Běh rodným krajem Emila Zátopka. To a mnoho dalšího čeká na návštěvníky v tomto městě v předhůří Beskyd.

Naučné stezky

Štramberk

Štramberk má pro své návštěvníky připraveno mnoho zajímavého. Krásná lidová architektura, historické stavby, vyhlídková věž s krásným rozhledem, muzeum Zdeňka Buriana to vše a ještě mnoho dalšího sem láká turisty po celý rok. Nesmíme opomenout také proslulou místní pochoutku Štramberské uši, které se tu nabízejí v mnoha příchutích.

Obce a města

Velké Karlovice

Obec Velké Karlovice má rozlohu osmdesát kilometrů čtverečních a je tak jednou z největších obcí naší země. Velké Karlovice leží uprostřed nádherného prostředí Valašska. Svahy okolních kopců lákají k pěší turistice či projížďce na horském kole. V zimě je zde v provozu několik ski areálů. Na okraji obce je moderní koupaliště.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.