Zobrazit na mapě

Zámek Litomyšl

Litomyšlský zámek patří k nejpozoruhodnějším renesančním stavbám v naší zemi a jeho sgrafitová výzdoba je považována za nejkrásnější v Česku. Zámek byl postaven v druhé polovině 16. století a je dílem italských stavitelů.

V zámku je možná prohlídka interiéru s bohatou kolekcí dochovaného zařízení. V areálu zámku mohou návštěvníci obdivovat původní zámecké divadlo s dekoracemi od výtvarníka J.Platzera z 18. století. Zajímavá je také prohlídka zámecké kaple či rodné světničky nejvýznamnějšího litomyšlského rodáka Bedřicha Smetany. V zámecké jízdárně je kromě stálé výstavy antického sochařství v turistické sezóně umístěno mnoho dalších zajímavých expozic.

Každoročně od roku 1949 se na zámku koná světoznámý hudební festival Smetanova Litomyšl.

Fotogalerie - Zámek Litomyšl

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zámek Litomyšl je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zámek Litomyšl je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Luxusní chalupa k pronájmu s wellness (vířivka, sauna), hernou (kulečník, stolní fotbálek), terasou (koupací sud, stolní tenis, posezení, gril) leží na neoploceném pozemku (trampolína) na okraji obce.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2129

Prohlíželo 153 lidí

Pěkná srubová chata s terasou na neoploceném pozemku (bazén, posezení) zcela na kraji obce v krásné lokalitě mezi loukami jen 150 m od lesa jen 4 km od České Třebové a 10 km od Litomyšle.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1374

Stylový mimořádně atraktivní kanadský srub s wellness místností (vnitřní masážní bazén) a saunou v oplocené zahradě (hřiště, trampolína, terasa, posezení, gril) na malebném místě na okraji malé osady.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1749

Prohlíželo 177 lidí

Zrekonstruovaná atypicky a nápaditě zařízená chalupa v částečně oplocené zahradě (bazén, krb, posezení) v malé obci jen 2 km od přírodní rezervace Toulovcovy Maštale a 12 km od Litomyšle.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1254

Prohlíželo 92 lidí

Pěkně a účelně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení) a zahradou (stolní tenis, petangue, posezení, ohniště) leží v tiché části obce jen 1,5 km od místního koupaliště a 7 km od města Polička.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1265

Prohlíželo 158 lidí

Prostorný standardně zařízený rekreační dům (chalupa) k pronájmu s oplocenou zahradou (bazén, posezení s grilem) jen 6 km od přírodní rezervace Toulovcovy Maštale a 13 km od Litomyšle (UNESCO).

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 2062

Mimořádně atraktivní bezbariérová chata s krytou terasou, hernou, hřištěm, půjčovnou jízdních kol na kraji chatové osady u lesa v nádherné lokalitě přírodní rezervace Toulovcovy Maštale.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1108

Pěkně zrekonstruovaná chalupa resp. zcela samostatná část chalupy s velkým obytným pokojem (krbová kamna, stolní fotbal) a se zastřešenou terasou (posezení, gril) na kraji obce.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1410

Akceptované poukázky a asociace