Zobrazit na mapě

Rybník Olšovec

Rekreační rybník Olšovec se nachází na okraji městečka Jedovnice v Moravském krasu a je největší a nejznámější vodní plochou nejen rybniční soustavy Jedovnické rybníky, ale celého regionu. Rozloha rybníku Olšovec je 42 h a je až 2,5 m hluboký. Dalšími rybníky této rybniční soustavy jsou rybníky Budkovan, Dubový, Vrbový a Dymák.

Travnaté pláže ideální pro odpočinek na slunci s postupným vstupem do vody, půjčovny loděk a šlapadel, možnost sportovního rybolovu, mezinárodní závody motorových člůnů, promenádní chodníky i řada restaurací a občerstevní po obou březích udělaly z rybníka Olšovec vyhledávané místo pro rekreaci. Ročně sem zavítá tisíce návštěvníků.

Kdy byl rybník Olšovec a celá rybníční soustava Jedovnické rybníky založena, se neví. Nejstarší zmínka je datována až do roku 1371. Rybníky v minulosti sloužily jako jediný zdroj energie k pohonu strojů na místních pilách a k chovu ryb. První výlov rybníku Olšovec se pravděpodobně datuje do roku 1900. Od té doby se koná každoročně vždy v říjnu.

 

Fotogalerie - Rybník Olšovec

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rybník Olšovec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rybník Olšovec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 97 lidí

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1209

Prohlíželo 118 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514
Jednou z nejznámějších a turisticky nejvyhlédavánějších vodních ploch v Moravském krasu je rybník Olšovec v městečku Jedovnice. Zastaví se zde téměř každý, kdo tráví dovolenou v tomto malebném regionu.

Prohlíželo 91 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Prohlíželo 112 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Útulná malá chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril) na kraji malé obce v blízkosti CHKO Moravský Kras (propast Macocha, Punkevní jeskyně) jen 8 km od Blanska.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2202

Prohlíželo 124 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Akceptované poukázky a asociace