Zobrazit na mapě

Rybník Olšovec

Rekreační rybník Olšovec se nachází na okraji městečka Jedovnice v Moravském krasu a je největší a nejznámější vodní plochou nejen rybniční soustavy Jedovnické rybníky, ale celého regionu. Rozloha rybníku Olšovec je 42 h a je až 2,5 m hluboký. Dalšími rybníky této rybniční soustavy jsou rybníky Budkovan, Dubový, Vrbový a Dymák.

Travnaté pláže ideální pro odpočinek na slunci s postupným vstupem do vody, půjčovny loděk a šlapadel, možnost sportovního rybolovu, mezinárodní závody motorových člůnů, promenádní chodníky i řada restaurací a občerstevní po obou březích udělaly z rybníka Olšovec vyhledávané místo pro rekreaci. Ročně sem zavítá tisíce návštěvníků.

Kdy byl rybník Olšovec a celá rybníční soustava Jedovnické rybníky založena, se neví. Nejstarší zmínka je datována až do roku 1371. Rybníky v minulosti sloužily jako jediný zdroj energie k pohonu strojů na místních pilách a k chovu ryb. První výlov rybníku Olšovec se pravděpodobně datuje do roku 1900. Od té doby se koná každoročně vždy v říjnu.

 

Fotogalerie - Rybník Olšovec

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rybník Olšovec je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rybník Olšovec je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1209

Prohlíželo 160 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Prohlíželo 142 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Prohlíželo 162 lidí

Rezervováno včera

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1414

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Prohlíželo 136 lidí

Rezervováno 25. 7.

Pěkně zařízená chata k pronájmu na udržovaném pozemku (posezení, ohniště, stolní tenis) v nevelké chatové osadě poblíž lesa s možností výletů do Moravského krasu jen 8 km od Vyškova (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1573

Prohlíželo 147 lidí

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Prohlíželo 95 lidí

Stylově zařízená chalupa se zcela uzavřeným dvorem (bazén, posezení, gril) v obci v malebné krajině Moravského krasu 6 km od Sloupsko-šošůvské jeskyně a 8 km od Boskovic (zámek, hrad).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 0835

Akceptované poukázky a asociace