Zobrazit na mapě

Velké Karlovice

Obce a města

Obec Velké Karlovice se nachází v javornickém podhůří v chráněné krajinné oblasti Moravskoslezské Beskydy. Vesnici nechal založit Karel Jindřich ze Žerotína na počátku 18. století. Od té doby mají Velké Karlovice dokonce svou vlastní pečeť.

Je zde několik dochovaných velmi vzácných architektonických památek. Dominantou Velkých Karlovic je historicky cenný dřevěný roubený kostel, který byl vystavěn v roce 1754 v barokním slohu. Velké Karlovice jsou turisty vyhledávaným a oblíbeným cílem.

Funguje zde turistické informační centrum. Okolí Velkých Karlovic je protkáno velkým počtem značených turistických tras, z nichž některé jsou určeny i pro horská kola. V zimě si zde na své přijdou milovníci zimních sportů. V létě mohou návštěvníci využít místní koupaliště.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Velké Karlovice je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Velké Karlovice je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (zastřešené posezení, gril, dětský koutek) v obci v atraktivní turistické oblasti jen 500 m od koupaliště a jen 900 m od ski areálu Kyčerka.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1155

Rezervováno včera

Pěkná chalupa k pronájmu ve velké oplocené zahradě (pergola, trampolína, gril, ohniště, dětský koutek) leží v klidné části obce pod lesem (turistika, lyžování - ski areál Kyčerka jen 150 m).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1278

Stylová velmi pěkně zařízená chata s wellness místností (whirpool, infrasauna) v oplocené zahradě (terasa, pergola, krb, gril, dětský koutek) na tichém místě na kraji obce u lesa.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1378

Pěkně zařízená chata k pronájmu v oplocené zahradě (trampolína, posezení, ohniště, dětský koutek) leží nedaleko lesa v tiché části obce jen 200 m od cyklostezky Bečvy a jen 1,2 km od lyžařského vleku.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1632

Prohlíželo 110 lidí

Zrekonstruovaná valašská chalupa v pěkné zahradě (stolní tenis, posezení, ohniště) na malebné polosamotě pod lesem u potoka v romantickém horském údolí v atraktivní turistické oblasti.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1156

Stylově zrekonstruovaná chalupa k pronájmu s neoploceným pozemkem (pergola s posezením a krbem) leží zcela na okraji městečka v malebné horské valašské lokalitě poblíž lesa. Ideální k turistice.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2069

Velmi pěkná chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (posezení, gril) na malebné valašské polosamotě nedaleko lesa v atraktivní turistické oblasti Javorníků (Kohútka, Velký a Malý Javorník).

1 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1910

Rezervováno včera

Malá útulně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, gril) na romantickém místě zcela na kraji obce u lesa a horského potoka v turistické oblasti jen 800 m od ski areálu Razula.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1153

Akceptované poukázky a asociace