Zobrazit na mapě

Katedrála Petrov v Brně

Katedrála Svatého Petra a Pavla byla vyhlášena národní kulturní památkou. Jedná se o nejstarší církevní stavbu v Brně. Prohlídku překrásných interiérů katedrály by si neměl nechat ujít žádný návštěvník Brna.

kapli Zvěstování Páně je cenný renesanční oltář zhotovený neznámým řezbářem z ebenového dřeva. Přístupná je i klenotnice, ve které jsou vystaveny vzácné monstrance, kalichy, roucha a další zajímavé předměty. Obě typické petrovské věže jsou přístupné jako vyhlídkové. Vede na ně sto třicet schodů, ale námaha vynaložená při výstupu je odměněna úchvatným pohledem na brněnské střechy a věže a dále až na Pálavu.

Máte-li v Brně ještě chvíli čas, sejděte z Petrova do centra města na Zelný trh. Odtud je jen kousek na Starou radnici nebo do hrobky Kapucínů. Na druhou stranu pak během 10 minut můžete dojít na hrad Špilberk.

Fotogalerie - Katedrála Petrov v Brně

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Katedrála Petrov v Brně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Katedrála Petrov v Brně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela samostatná účelně zařízená část chalupy s vlastním vchodem ve velké oplocené zahradě (terasa, trampolína, posezení, ohniště) na kraji malé tiché obce jen 2 km od Brněnské přehrady.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1513

Dnes zobrazeno 44x

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v částečně oplocené zahradě (terasa, gril) v malebném lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2101

Dnes zobrazeno 46x

Pěkná jednoduše zařízená chata v částečně oplocené zahradě (bazén, posezení, gril) v lesnatém prostředí chatové osady v blízkosti rybníka (přírodní koupání, rybaření) jen 6 km od propasti Macocha.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1514

Dnes zobrazeno 8x

Kvalitně zařízená atraktivní chalupa s terasou a relaxační místností (vířivka, šipky) v oplocené zahradě (posezení, krb) v tiché ulici v obci 2,5 km od rybníka Olšovec a 7 km od propasti Macocha.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1209

Dnes zobrazeno 31x

Malá pěkně a účelně zařízená chata se zastřešenou verandou na samostatné zahradě v tiché chatové osadě v blízkosti lesa jen 200 m od Pístoveckého rybníku s upravenou pláží (koupání).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1412

Dnes zobrazeno 15x

Chalupa resp. zcela samostatná stylově zrekonstruovaná část chalupy (vejmínek) v centru obce Luleč na úpatí Drahanské vrchoviny s možností krásných výletů v okolí Vyškovska a Moravského krasu.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chalupy: 1608

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená chata k pronájmu na udržovaném pozemku (posezení, ohniště, stolní tenis) v nevelké chatové osadě poblíž lesa s možností výletů do Moravského krasu jen 8 km od Vyškova (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1573

Velmi pěkná chata k pronájmu s vinným sklípkem a oplocenou zahrádkou s terasou (posezení, gril) leží na okraji obce v uličce s vinnými sklípky v atraktivním regionu severního Znojemska.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2003

Akceptované poukázky a asociace