Zobrazit na mapě

Zřícenina Frýdštejn

Hrady a zámky

Hrad Frýdštejn byl vybudován v 1. polovině 14. století. V době husitských válek byl neúspěšně obléhán husity. V polovině 16. století byl hrad opuštěn a postupně zpustnul a zchátral. Obyvatelé stejnojmenné vsi ležící pod hradem rozebírali hradní zdivo na stavbu svých obydlí. Dodnes se dochovala pouze mohutná válcová věž, pozůstatky zdiva hradního paláce a několik místností, které jsou vytesány ve skále a původně sloužily pravděpodobně na uchovávání potravin.

Zříceninu hradu Frýdštejn si mohou návštěvníci prohlédnout v měsících od května do října.

Půvab a tajemný vzhled hradu ocenili i filmaři. Hrad Frýdštejn si vybrali např. k natáčení pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina Frýdštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina Frýdštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Dnes zobrazeno 20x

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302
Ve vsi Frýdštejn najdou turisté dochovanou půvabnou venkovskou roubenou architekturu. Nad vsí stojí zřícenina stejnojmenného hradu ze 14. století. Pro jeho půvab a tajemný vzhled si jej filmaři vybrali k natáčení pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Moderní stylově zařízená novostavba chaty (bungalovu) k pronájmu se zahradou a terasou (posezení a gril) leží v obci v blízkosti města Turnov (koupaliště) a je ideální pro poznávání krás Českého ráje.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2313

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) na klidném místě na okraji malé osady v malebné krajině Českého ráje jen 3 km od zámku Sychrov a jen 10 km od Turnova (koupaliště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0822

Akceptované poukázky a asociace