Zobrazit na mapě

Zřícenina Frýdštejn

Hrady a zámky

Hrad Frýdštejn byl vybudován v 1. polovině 14. století. V době husitských válek byl neúspěšně obléhán husity. V polovině 16. století byl hrad opuštěn a postupně zpustnul a zchátral. Obyvatelé stejnojmenné vsi ležící pod hradem rozebírali hradní zdivo na stavbu svých obydlí. Dodnes se dochovala pouze mohutná válcová věž, pozůstatky zdiva hradního paláce a několik místností, které jsou vytesány ve skále a původně sloužily pravděpodobně na uchovávání potravin.

Zříceninu hradu Frýdštejn si mohou návštěvníci prohlédnout v měsících od května do října.

Půvab a tajemný vzhled hradu ocenili i filmaři. Hrad Frýdštejn si vybrali např. k natáčení pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina Frýdštejn je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina Frýdštejn je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Prohlíželo 131 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Pěkně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) na klidném místě na okraji malé osady v malebné krajině Českého ráje jen 3 km od zámku Sychrov a jen 10 km od Turnova (koupaliště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0822

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Prohlíželo 193 lidí

Malá zcela jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě za domem ubytovatele (zapuštěný bazén, posezení, krb, dětské hřiště) na okraji města Turnov jen 3 km od hradu Valdštejn.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1753

Kvalitně zařízená chalupa s prostornou obytnou místností s krbem v oplocené zahradě (pergola, posezení, krb) leží v malebné lokalitě u lesa pod hradem Valdštejn nedaleko skalního města Hruboskalsko.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1702

Akceptované poukázky a asociace