Zobrazit na mapě

Muzeum skla - Kamenický Šenov

Muzea

Muzeum skla v Kamenickém Šenově bylo založeno již v roce 1923. Několikrát bylo přemístěno. Až od roku 1968 jsou sbírky vystaveny v  historickém, památkově chráněném objektu klasicistního domu,  který v minulosti vždy patřil obchodníkům se sklem.

Expozice Muzea skla obsahují bohaté sbírky výrobků, místních skláren i sklářské školy, která byla první sklářskou školou v Evropě. Můžeme zde obdivovat výrobky z broušeného a rytého skla typické pro zdejší sklárny. Překrásná je i sbírka broušených lustrů. Zajímavým exponátem je skleněná židle, která byla navržena a vyrobena pro indického maharadžu.

V roce 1996 započala tradice konání mezinárodních sympozií rytého skla. Výrobky účastníků sympozia jsou rovněž zařazeny do sbírek muzea. Kromě těchto stálých expozic pořádá muzeum také výstavy zaměřené na výrobu skla.  

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum skla - Kamenický Šenov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum skla - Kamenický Šenov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Kvalitně zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce na malebném místě u lesa v atraktivní krajině Lužických hor.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 2044

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Velmi pěkná roubená chalupa k pronájmu v ohrazené zahradě (trampolína, stolní tenis, pergola s posezením, ohniště) v malebné atraktivní lokalitě na kraji malé obce nedaleko Jetřichovických skal.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1569

Rezervováno 30. 7.

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Prohlíželo 93 lidí

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Kvalitně zařízená chata ve velké oplocené zahradě (travnatá plocha pro míčové hry, ruské kuželky, zahradní altán, posezení a gril) na kraji tiché obce v malebném česko-německém příhraničí.

4 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1002

Pěkně zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) na kraji obce v malebné krajině Lužických hor v česko-německém příhraničí. Ideální k odpočinku i k aktivní dovolené.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0956

Akceptované poukázky a asociace