Zobrazit na mapě

Národní divadlo

Památky

Národní divadlo stojí na břehu řeky Vltavy u Mostu legií. Překrásná novorenesanční budova od Josefa Zídka je jednou z nejvýznamnějších staveb v zemi jak z hlediska kulturního, historického i architektonického. Je jedním z nejvýznamnějších symbolů českého národa.

V současnosti je Národní divadlo hlavní scénou tří uměleckých souborů: činohry, opery a baletu. Patří mezi nejznámější divadla u nás. V základech budovy divadla jsou kameny ze všech význačných míst naší republiky. Divadlo bylo otevřeno roku 1881 a ještě téhož roku vyhořelo. Znovu bylo otevřeno v roce 1883. Na výzdobě nového divadla se podílelo mnoho významných českých umělců. V letech 1977-1983 byla provedena celková rekonstrukce divadla a v těsném sousedství byla postavena Nová scéna s kruhovým hledištěm, jejíž fasádu tvoří 4 306 skleněných hranolů. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Národní divadlo je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Národní divadlo je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 10x

Jednoduše zařízená chata leží v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína) v chatové oblasti na okraji Prahy s dobrou dostupností do centra (spojení MHD). Aquapark Aquapalace 16 km.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 0549

Jednoduše a skromně zařízená chata k pronájmu v duchu retro s velkým oploceným pozemkem (posezení, gril) leží na okraji obce jen 200 m od řeky Berounky a cca. 20 km od centra Prahy.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 2173

Dnes zobrazeno 10x

Stylová nově zrekonstruovaná chalupa s oplocenou zahrádkou (koupací jezírko, terasa s posezením, gril) v atraktivní lokalitě CHKO Český kras jen 8 km od hradu Karlštejn a jen 23 km od centra Prahy.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1615

Účelně zařízený apartmán v samostatné části rodinného domku v oplocené zahradě (malé posezení, gril) leží ve středočeské obci nedaleko hradu Karlštejn a řeky Berounky.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2257

Kvalitně velmi pěkně zařízený rekreační dům k pronájmu leží v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, posezení, krb, ohniště) v malé tiché obci v mikroregionu Ladův kraj jen 20 km od Prahy.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1707

Zděný jednoduše zařízený rekreační objekt s malou oplocenou zahrádkou (gril) v okrajové části města asi 1 km od koupaliště. Ideální k poznávání krás CHKO Kokořínsko. Cykloturistika.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1262

Kvalitně zařízená moderní chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (terasa s posezením a krbem) leží v atraktivní chatové rekreační oblasti u přehrady Slapy (koupání, rybaření, plavba parníkem, …).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1922

Dobře zařízená chalupa se saunou a s uzavřeným dvorkem (bazén, posezení, krb) v malé obci přímo pod horou Říp. Ideální k výletům do CHKO České Středohoří, Kokořínsko a do okolí Prahy.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 0971

Akceptované poukázky a asociace