Zobrazit na mapě

Stráž nad Nežárkou

Stráž nad Nežárkou je město na Třeboňsku, jehož dominantou je věž zámku, který byl zpřístupněn veřejnosti v roce 2006.  Uvnitř zámku najdete rozsáhlou expozici věnovanou Emě Destinové. Ta totiž zanedbaný zámeček v roce 1914 koupila a žila tu až do své smrti roku 1930. Na bráně zámku jsou dodnes její iniciály "ED". Prohlídka zámku vás kromě jiného zavede i do mučírny nebo tajné únikové chodby.

Tipy na výlety v okolí:

  • rybník Rožmberk
  • rozhledna Rýdův kopec 

 

Fotogalerie - Stráž nad Nežárkou

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Stráž nad Nežárkou je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Stráž nad Nežárkou je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylově zařízená chata k pronájmu leží v oplocené zahradě (terasa s posezením, gril) v malé obci v atraktivní jihočeské lokalitě na Třeboňsku (zcela ideální pro cykloturistickou dovolenou).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2437

Malá skromně zařízená chata v oplocené zahradě (posezení, ohniště) v malé obci v blízkosti rybníků Vítek a Rožmberk 4 km od lázní Třeboň. Ideální výchozí místo pro cykloturistické výlety.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1327
Jihočeské město Stráž nad Nežárkou proslavila operní pěvkyně Ema Destinová, které patřil místní zámek.

Rezervováno 18. 6.

Jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé chatové osadě v krásné lokalitě u lesa jen 200 m od Pěněnského rybníku a jen 7 km od Jindřichova Hradce.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1511

Nadstandardně zařízená velmi pěkná rekreační vila k pronájmu v oplocené zahradě (stolní tenis, trampolína, terasa, posezení, krb) na atraktivním místě na kraji města jen 1,5 km od historického centra.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1561

Stylově zařízený samostatný apartmán (studio) s terasou v přízemí ubytovacího zařízení Schwarzenberský seník jen 500 m od historického centra Třeboně a jen 250 m od rybníka Svět.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1203a

Dnes zobrazeno 8x

Pěkně zařízená chata s terasou v oplocené zahradě (zahradní nábytek, ohniště) na okraji města v atraktivní lokalitě u parku se Schwarzenberskou hrobkou a jen 5 minut pěšky od rybníka Svět.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1011

Zcela samostatný apartmán ve stylové jihočeské chalupě s oploceným dvorem (pergola, krb) nabízí ubytování v atraktivním regionu CHKO Třeboňsko (ideální k cykloturistice) jen 3 km od centra Třeboně.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 2013

Kvalitně a moderně zařízený rekreační dům s bezbariérovým přízemím a terasou v oplocené zahradě (dětský koutek, posezení, gril) v tiché ulici na kraji obce. Ideální k cykloturistice.

4 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1115b

Akceptované poukázky a asociace