Zobrazit na mapě

Nové Údolí - muzeum pošumavských železnic

Muzea

Šumavská obec Nové Údolí bývala v minulosti živou pohraniční oblastí. V dnešní době zde je už jen opuštěný celní úřad a nádraží. A právě toto romantické nádražíčko nese zásluhu na tom, že se z Nového Údolí stal vítaný cíl mnoha turistů z Čech i zahraničí. Jedním z důvodů je nádherné okolí přímo zvoucí k vycházkám i delším pěším túrám, kdy nádraží je perfektním výchozím bodem. Nové Údolí leží v krásném prostředí šumavské přírody a v okolí je několik atraktivních vycházkových tras, z nichž nejzajímavější je výlet na Trojmezí -  místo střetu českých, německých a rakouských hranic.

Druhý a hlavní důvod, který sem turisty přivádí je železniční areál s vyhlídkovou historickou trasou a muzeem pošumavských železnic.. Nachází se v něm nejkratší železniční trasa – Pošumavská mezinárodní dráha. Měří 102 metrů a vede ze stanice Nové Údolí do německého Haidmühle Zoll. V hlavní turistické sezóně zde jezdí parní vláček a šlapací drezína. Každý cestující dostane za dobrovolný příspěvek památeční jízdenku. Další atrakcí jsou tři historické vagony, ve kterých je umístěno muzeum pošumavské železnice. Celý areál je přístupný od června do září.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Nové Údolí - muzeum pošumavských železnic je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Nové Údolí - muzeum pošumavských železnic je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná chalupa k pronájmu s vířivkou, infrasaunou a oplocenou zahradou (ohniště, gril, trampolína) leží v atraktivní lokalitě NP Šumava u řeky Studená Vltava a je ideálním výchozím místem pro výlety.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2039

Stylově zrekonstruovaná chalupa na neoploceném pozemku (posezení, gril) v malé osadě na atraktivním místě v Národním parku Šumava s překrásným výhledem na okolní hory jen 12 km od přehrady Lipno.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1540

Ubytování v účelně zařízené chatě na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) v chatové osadě na kraji městečka 600 m od přehrady Lipno (koupání, rybaření, plavby lodí, vodní spoty). Cykloturistika.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1020

Pěkně zařízená rekreační chalupa s krbovnou leží ve velké zahradě (trampolína, stolní tenis, posezení, ohniště) v malém městečku u Lipenské přehrady jen 1,5 km od místní pláže (koupání, vodní sporty).

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2198

Velmi pěkná chalupa resp. stylové podkroví velké chalupy se samostatným vchodem a zahradou (bazén, pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě u rekreačního rybníku Olšina.

6 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 1920

Pěkně zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (terasa a pergola s posezením, stolní tenis, gril, ohniště) v chatové osadě u lesa jen 300 m od přehrady Lipno (koupání, vodní sporty, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1204

Nový velmi pěkně zařízený prostorný rekreační dům v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa s posezením, gril) leží na mimořádně atraktivním místě jen 300 m od přehrady Lipno (od pláže).

4 ložnice / max 18 osob
číslo chalupy: 1622

Prostorný kvalitně zařízený apartmán ve sníženém přízemí rodinného domu se samostatným vchodem i samostatnou zahradou (pergola s posezením a grilem) na okraji města s výhledem na šumavské kopce.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 2271

Akceptované poukázky a asociace