Zobrazit na mapě

Dívčí hrady

Hrady a zámky

Své jméno Dívčí hrady (Děvičky) dostal podle tří skalních útvarů, které podle pověsti představují zkamenělé dívky. Hrad, který byl původně dřevěný, byl v 16. století přestavěn na kamenný gotický hrad. Postupně byl opevňován a byla dostavěna dělová bašta. V době třicetileté války byl hrad dobyt Švédy, kteří když odcházeli, hrad vyplenili a vypálili. Od té doby již nikdy nesloužil svému účelu a v 19. století byl opuštěn.

Zřícenina Dívčí hrady je součástí mnoha turistických tras, vedoucích malebnou krajinou Pálavy. Jeho obrys na skále je zdaleka vidět. Návštěvníci, kteří se vydají na prohlídku těchto zřícenin, jsou odměněni překrásným výhledem do okolní krajiny a na Novomlýnské nádrže.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Dívčí hrady je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Dívčí hrady je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chata k pronájmu s malou zahradou (terasa s posezením) leží v atraktivní oblasti přímo pod Pálavou v blízkosti Novomlýnských nádrží jen 12 km od Mikulova. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1909

Velmi pěkně zařízená chalupa s uzavřeným dvorkem (posezení, krb) na kraji obce jen 500 od přehrady Nové Mlýny v těsné blízkosti CHKO Pálava a jen 8 km od Lednicko-valtického areálu.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1310

Stylově a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 1834

Mimořádně atraktivní stylová chalupa k pronájmu s oplocenou zahradou (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola s posezením, krb) leží v malé tiché obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1835

Prohlíželo 97 lidí

Velmi pěkná rekreační chalupa se zcela uzavřeným dvorem (šipky, ruské kuželky, zahradní domeček s udírnou, posezení) v obci jen 3 km od přehrady Nové Mlýny a jen 7 km od Mikulova (zámek).

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 0525

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (posezení, gril, vyžití pro děti) leží na kraji obce v atraktivní oblasti pod Pálavou (ideální k cyklotrustice) jen 7 km od zámku Lednice.

5 ložnic / max 15 osob
číslo chalupy: 2050

Pěkně zařízený apartmán v prvním patře rodinného domu jen 200 m od rozhledny Maják je ideální variantou ubytování pro ty, kteří chtějí poznávat krásy jižní Moravy (Pálava, Lednicko-valtický areál).

3 ložnice / max 9 osob
číslo apartmánu: 1607

Stylová a nadstandardně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným dvorem (zapuštěný vyhřívaný bazén, zastřešené posezení, gril) leží v malé obci v blízkosti CHKO Pálava a přehrady Nové Mlýny.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2122

Akceptované poukázky a asociace