Beskydy - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Beskydech doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Beskydy
1 2
Hranická propast

Hranická propast

Nedaleko Teplic nad Bečvou leží nejhlubší propast naší země Hranická propast, jejíž prokázaná hloubka je 274 metrů. Velká část této propasti je ale neustále zaplavená vodou z podzemních minerálních pramenů a zatím se nikdy nepodařilo dosáhnout až na dno propasti, takže skutečná hloubka není dosud známá.

Podolánky

Podolánky

Obec Čeladná s její místní částí Podolánky leží v překrásném prostředí pohoří Beskydy. Protéká tudy horská říčka Čeladenka. Procházka podél této říčky je skutečným zážitkem pro milovníky pěší turistiky. Okolím Podolánek vede naučná stezka Wolfram.

Přírodní zajímavosti

CHKO Bílé Karpaty

Pohoří Bílé Karpaty leží na pomezí českých a slovenských hranic. Jedná se o region s nádhernou přírodou a mnoha panoramatickými výhledy ...

Přírodní zajímavosti

Moravská brána

Moravská brána se nachází mezi Nízkým Jeseníkem a Moravskoslezskými Beskydy. Moravská brána je často označována jako spojnice Moravy a Slezska. Touto oblastí protékají řeky Odra a Bečva .....

Přírodní zajímavosti

Slezsko

Slezko je historické území, které se nachází ve třech současných státech. Největší část v Polsku dále v Česku a částečně i v Německu. Česká část této oblasti lze rozdělit na Horní a Dolní Slezsko.

Přírodní zajímavosti

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Zbrašovské aragonitové jeskyně vznikly působením horké vody z podzemních termálních pramenů. Je zde labyrint chodeb, síní, dómů a komínů s neobvyklým vzhledem. Typickým prvkem jsou zde překrásné keříčky křehkých krystalů bílého až průhledného aragonitu. Zajímavostí je, že se jedná o nejteplejší jeskyně u nás.

Přírodní zajímavosti

Jeskyně Šipka - Štramberk

Jeskyně Šipka je nejvýznamnější jeskyní oblasti zvané Štramberský kras. Na konci 19. století zde byl učiněn významný archeologický nález. Jednalo se o část lebky dítěte člověka neandrtálského. Dále zde bylo nalezeno mnoho kamenných nástrojů a pozůstatků zvířat z období pravěku. Jeskyně leží uprostřed malebného prostředí.

Přírodní zajímavosti

Kněhyně

Na jihovýchodní straně beskydské hory Kněhyně se nachází pseudokrasová Kněhyňská jeskyně se vzácným výskytem netopýrů. Z tohoto důvodu není jeskyně přístupná a její vchod je zajištěn mříží proti bezohledným návštěvníkům. V okolí jeskyně rostou některé vzácné druhy chráněných rostlin.

Přírodní zajímavosti

Soláň

Jednou z částí Moravskoslezských Beskyd jsou Vsetínské vrchy s vrchem Soláň. Překrásné prostředí typické pro valašské hory sem celoročně láká návštěvníky ze všech koutů naší země.

Přírodní zajímavosti

Malý a Velký Javorník

Malý i Velký Javorník jsou hory v CHKO Moravskoslezské Beskydy v pohoří Javorníky. Velký Javorník s výškou 1071 m. n. m. je zároveň nejvyšší horou tohoto pohoří. Z vrcholů obou Javorníků je překrásný rozhled do kraje. Jsou to ideální místa pro pěší turistiku.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.