Beskydy - Památky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Beskydech doporučujeme navštívit památky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Beskydy
1
Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina

Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina

Dolní oblast Vítkovice a důl Hlubina je unikátní soubor industriální architektury, který láká do Ostravy řadu návštěvníků. Probíhají zde zajímavé komentované prohlídky, které příchozím přiblíží práci ve vysoké peci i celou historii Vítkovických železáren. Prohlídky pro velký zájem turistů doporučujeme objednat s předstihem.

Památná hora Radhošť

Památná hora Radhošť

Cesta po hřebeni hory Radhošť je nádherná a navštíví ji snad každý turista, který do Beskyd zavítá. Otvírají se zde vyhlídky do okolí po obou stranách. Na Pustevnách, kde cesta začíná, je v turistické sezóně otevřené malé tržiště s místními typickými výrobky, jako je valaška, valašský klobouk, frgál či ovčí sýr.

Turistické zajímavosti

Křížová cesta od architekta D. Jurkoviče

Na vrchol poutního místa Hostýn vede křížová cesta od architekta Dušana Sama Jurkoviče, která vznikla v období 1904 – 1933. Jednotlivá zastavení tvoří kapličky, jejichž stěny jsou zdobené mozaikami z keramiky s obrazy pašijových scén. Na umělecké výzdobě pracovali spolu s autorem valašští výtvarníci Joža Uprka a Jano Köhler.

Kulturní památky

Svatý Kopeček se zoologickou zahradou

Při návštěvě Olomouce by si turisté neměli nechat ujít prohlídku baziliky Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku. Jedná se o skutečný architektonický skvost, který je vidět již z velké dálky, jak se hrdě tyčí nad okolní krajinou. Nedaleko baziliky je také velmi pěkná zoologická zahrada s mnoha druhy zvířat.

Památky

Lidová architektura Štramberk

Ve Štramberku je unikátní soubor dochovaných roubených chalup postavených ze dřeva. Domy jsou výborně zachovalé. Jsou vystaveny ve strmých srázech s obdivuhodnou řemeslnou zručností. Procházka uličkami Štramberka bude velkým zážitkem pro každého návštěvníka.

Rozhledny

Hradní věž Štramberská trúba

Ve výšce 450 metrů nad mořem se tyčí nad okolní krajinou překrásná válcovitá věž s dřevěným ochozem Štramberská trúba. Z jejího vrcholu se návštěvníkům otvírá překrásný výhled do kraje malebného pohoří Beskydy.

Turistické zajímavosti

Dřevěný kostel Velké Karlovice

Velké Karlovice leží v krásném prostředí údolí řeky Vsetínská Bečva mezi pohořími Beskydy a Javorníky. V obci stojí několik historických památek, z nichž nejvýznamnější je bezesporu dřevěný roubený kostel Panny Marie Sněžné. V bezprostřední blízkosti stojí rovněž roubená fara a někdejší kupecký dům, ve kterém sídlí Karlovské muzeum.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.