Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Rabí

Hrad Rabí je nejmohutnější a nejrozsáhlejší zříceninou v Čechách. Byl vybudován pány z Velhartic ve 14.století. Hrad Rabí se proslavil tím, že jde o místo, kde husitský hejtman Jan Žižka z Trocnova přišel o své oko. Stalo se to při husitském obléhání roku 1421. Největšího rozkvětu hrad dosáhl v druhé polovině 15.století, kdy jej vlastnil zemský sudí Půta Švihovský z Rýzmberka. Dodnes se tradují nejrůznější pověsti o tomto majiteli. Návštěvníci si mohou při prohlídce poslechnout například, jak si hradní pán pořídil pro zábavu opici, která mu utekla a děsila nic netušící vesničany.

Areál hradní zříceniny tvoří několik hradních paláců s nádvořími, rozlehlé sklepy s krápníkovou výzdobou a monumentální schodišťovitá téměř třicetimetrová vyhlídková věž. Hrad Rabí je národní kulturní památkou.

Od jara do konce léta je zde expozice živých dravých ptáků s ukázkami sokolnictví. V létě na Rabí probíhají koncerty, divadelní představení a středověké soutěže. Hrad je otevřen pro veřejnost od května do října.

Foto: Hrad Rabí - archiv Národního památkového ústavu

Fotogalerie - Zřícenina hradu Rabí

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Rabí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Rabí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Velmi pěkně a vkusně zrekonstruovaná chalupa v oplocené zahradě s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, trampolína, hřiště, terasa s posezením, gril, vyžití pro děti) v malé obci v Pošumaví.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1537

Prohlíželo 94 lidí

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy k pronájmu v oplocené zahradě (altán s posezením a krbem, pískoviště) v malé šumavské obci nedaleko lesa jen 8 km od města Sušice (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1536

Prohlíželo 111 lidí

Velmi pěkná útulně zařízená chata v pečlivě udržované oplocené zahradě (bazén, sauna, terasa s posezením, gril, ohniště) na kraji šumavské obce v malebné lokalitě u lesa s možností mnoha výletů.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 0940

Prohlíželo 131 lidí

Kvalitně zařízený apartmán k pronájmu v podkroví novostavby s neoplocenou zahradou (zapuštěný bazén, terasa, posezení, ohniště) leží v malebném prostředí u lesa a biotopu na okraji obce.

0 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1955

Částečně zrekonstruovaná bývalá zemědělská usedlost (chalupa) s velkým neoploceným dvorem (posezení, ohniště) nabízí pronájem na malebné samotě uprostřed luk a polí 1 km od obce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1577

Prohlíželo 109 lidí

Luxusně v moderním stylu zařízený podkrovní apartmán pro dovolenou na atraktivním místě v tiché části města na turistické stezce vedoucí přímo na rozhlednu Svatobor a jen 600 m od zdejšího aquaparku.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 1533

Pěkně zařízená chalupa s terasou (posezení, markýza) a oploceným pozemkem (ohniště) na kraji malé vesničky u lesa v předhůří Šumavy v oblasti ideální k cykloturistice 10 km od Horažďovic (aquapark).

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1123

Prohlíželo 103 lidí

Pěkná jednoduše zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazén, posezení, ohniště) v nevelké chatové osadě na malebném místě u lesa s výhledem k rekreačnímu rybníku Valcha (koupání, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1763

Akceptované poukázky a asociace