Zobrazit na mapě

Blatenský vodní příkop

Přírodní zajímavosti

Blatenský vodní příkop je jedinečnou technickou památkou, která byla v roce 1980 vyhlášena nemovitou kulturní památkou. Podél kanálu vede naučná stezka Blatenský vodní příkop, kterou můžeme projít kolem 23. zastávek z Horní Blatné až do Božího Daru.

V roce 1540 byly započaty práce na vybudování ojedinělého vodního příkopu, který sloužil jako pohon strojů v dolech v Horní Blatné a k rýžování. Přiváděl vodu z Božídarských rašelinišť, z říčky Černé. Průtok vody byl regulován mnoha stavidly a hrázemi. Pro případ velké vody byly zřízeny výpustě, kterými se voda vracela zpět do říčky Černé. Na místech, kde Blatenský vodní příkop křižoval cesty a potoky, byly vybudovány lávky a dřevěné přetokové žlaby. Voda přiváděná tímto příkopem byla využívána i v případech požárů. Vybudování kanálu se zasloužilo o rozvoj důlní činnosti v celé oblasti. 

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Blatenský vodní příkop je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Blatenský vodní příkop je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Prohlíželo 120 lidí

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Dnes zobrazeno 15x

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Dnes zobrazeno 46x

Luxusní a stylově zařízený rekreační dům (moderní chalupa) k pronájmu leží ve velké oplocené zahradě (bazén, trampolína, altánek, gril, ohniště) na okraji malé obce jen 24 km od Karlových Varů.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chalupy: 2063

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Akceptované poukázky a asociace