Zobrazit na mapě

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Přírodní zajímavosti

Zbrašovské jeskyně jsou součástí Hranického krasu. Jedná se o unikátní termální jeskyně, ve kterých se nalézají plynné a termální výplně. Usazeniny podzemní minerální vody zde vytvořili pozoruhodné útvary - aragonitové keříčky, gejzírové krápníky či bochníčky na stěnách.

Zbrašovské aragonitové jeskyně vznikly působením horké vody z podzemních termálních pramenů. Je zde labyrint chodeb, síní, dómů a komínů s neobvyklým vzhledem. Typickým prvkem jsou zde překrásné keříčky křehkých krystalů bílého až průhledného aragonitu. Zajímavostí je, že se jedná o nejteplejší jeskyně u nás. Teplota uvnitř je až 15 stupňů.

V nejnižších prostorách jeskynního systému se vyskytuje ve velkém množství jedovatý oxid uhličitý, který je zrádný tím, že ho nelze poznat zrakem ani čichem a právě zde zahynul Čeněk Chromý amatérský speleolog, který spolu s bratrem tyto jeskyně v roce 1921 objevil. V jeskyních je prováděno každodenní důkladné měření a podle jeho výsledků je upravován systém prohlídek pro veřejnost, které probíhají od dubna do října.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zbrašovské aragonitové jeskyně je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zbrašovské aragonitové jeskyně je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 12x

Malá jednoduše zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) na kraji malé obce v malebné krajině beskydského předhůří s ideálními podmínkami k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1627

Kvalitně zařízená chalupa v oplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, stolní tenis, ruské kuželky, gril, ohniště) na velmi pěkném místě u lesa nad obcí v malebné krajině Hostýnských vrchů.

4 ložnice / max 14 osob
číslo chalupy: 0935

Dnes zobrazeno 39x

Jednoduše zařízená chalupa v oplocené zahradě (zahradní nábytek, gril) v tiché ulici nevelké obce jen 5 km od přehrady Bystřička (koupání, rybaření) a jen 19 km od Rožnova pod Radhoštěm.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 1547

Prohlíželo 130 lidí

Mimořádně atraktivní chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, posezení, gril, zahradní kuchyňka) v klidné části obce poblíž lesa jen 6 km od přehrady Bystřička.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1831

Dnes zobrazeno 14x

Pěkná chalupa s velkou zastřešenou pergolou (posezení, krb) na oploceném pozemku (bazén, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, ruské kuželky) jen 50 m od nové cyklostezky a jen 2 km od koupaliště.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1039

Dnes zobrazeno 17x

Malá útulná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, posezení, gril) na okraji valašské obce v oblasti ideální k turistickým výletům do Hostýnských vrchů a do Beskyd.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 2167

Prohlíželo 182 lidí

Velmi pěkná chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) a zahradou (posezení, ohniště) leží u lesa a potoka v malebné lokalitě chatové oblasti.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2047

Prohlíželo 168 lidí

Rezervováno 7. 2.

Stylová mimořádně pěkná chata s prostorným obytným pokojem (krb) a s wellness místností (vířivka, sauna) na neoploceném pozemku (koupací sud, trampolína, posezení, krb) na kraji obce nedaleko lesa.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 1151

Akceptované poukázky a asociace