Zobrazit na mapě

Jeskyně Na Pomezí

Přírodní zajímavosti

V letech po druhé světové válce prozkoumávali speleologové prostory Na Pomezí a postupně objevili několik menších a jednu velkou jeskyni. V roce 1950 byly tyto jeskyně zpřístupněny. V současné době má prohlídkový okruh délku 530 metrů a prohlídka trvá asi 45 minut. Vzhledem k tomu, že v jeskyních je stálá teplota 7,7 stupňů, je nutné teplé oblečení.

Trasa prohlídky začíná v Ledovém dómu a pokračuje k jeskyni U smuteční vrby, dále pak chodbou k Bílému dómu, který je velmi krásný. Nejvyšší jeskyní je pak Královský dóm s několika dalšími jeskyněmi. Trasa pokračuje až k Bahennímu dómu, kde prohlídka končí.

Na parkovišti před jeskyněmi se nachází občerstvení, kde si návštěvníci mohou po prohlídce odpočinout  a prodejna suvenýrů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně Na Pomezí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně Na Pomezí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102
Jeskyně Na Pomezí se nachází v sousedství lázní Lipová. Byla objevena v letech 1934 až 1936 v souvislosti s těžbou mramoru v nedalekém lomu. Jeskyně je zimovištěm netopýrů, takže pokud ji turisté navštíví v dubnu, mohou spatřit leteckou přehlídku těchto zajímavých tvorů.

Útulná chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, gril, kolárna) na velmi pěkném místě na okraji obce jen 300 m od nástupního místa na Rychlebské stezky (traily).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2450

Prohlíželo 121 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Útulná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivý sud, sudová sauna, vyžití pro děti, posezení, krb) v rekreační horské oblasti (ideální k turistice) a jen 100 m od místního ski areálu.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Akceptované poukázky a asociace