Zobrazit na mapě

Jeskyně Na Pomezí

Přírodní zajímavosti

V letech po druhé světové válce prozkoumávali speleologové prostory Na Pomezí a postupně objevili několik menších a jednu velkou jeskyni. V roce 1950 byly tyto jeskyně zpřístupněny. V současné době má prohlídkový okruh délku 530 metrů a prohlídka trvá asi 45 minut. Vzhledem k tomu, že v jeskyních je stálá teplota 7,7 stupňů, je nutné teplé oblečení.

Trasa prohlídky začíná v Ledovém dómu a pokračuje k jeskyni U smuteční vrby, dále pak chodbou k Bílému dómu, který je velmi krásný. Nejvyšší jeskyní je pak Královský dóm s několika dalšími jeskyněmi. Trasa pokračuje až k Bahennímu dómu, kde prohlídka končí.

Na parkovišti před jeskyněmi se nachází občerstvení, kde si návštěvníci mohou po prohlídce odpočinout  a prodejna suvenýrů.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Jeskyně Na Pomezí je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Jeskyně Na Pomezí je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 209 lidí

Rezervováno 7. 2.

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 0540

Dnes zobrazeno 10x

Rezervováno 6. 2.

Nový luxusně a stylově zařízený rekreační dům s infrasaunou a zastřešenou terasou v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Dnes zobrazeno 10x

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Prohlíželo 130 lidí

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Útulně zařízená chata k pronájmu s infrasaunou a vířivým sudem leží na neoploceném pozemku 100 m od lyžařského vleku a díky bohatému vyžití je obzvlášť vhodná pro rodinnou dovolenou s dětmi.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Prohlíželo 125 lidí

Luxusně zařízená chalupa k pronájmu s infrasaunou, terasou (vířivka, posezení, krb), bazénem a výhledem na panorama Jeseníků leží na částečně oploceném pozemku v okrajové části horské obce.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2075

Prohlíželo 214 lidí

Velmi pěkná chata na oploceném pozemku (pergola s posezením, ohniště) na kraji malé obce s krásným výhledem k lesu v podhůří stále nepoznaných Rychlebských hor jen 10 km od města Javorník (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1339

Akceptované poukázky a asociace