Zobrazit na mapě

Červený Hrádek u Jirkova

Hrady a zámky

Ve 13. století byl na místě dnešního zámku postaven hrad, který podle barvy fasády dostal jméno Červený hrádek.

Až do třicetileté války, kdy byl Červený hrádek poškozen a vykraden, se na hradě vystřídalo mnoho majitelů. Poničený hrad zůstal prázdný a s postupem času se proměnil ve zříceninu. Ve druhé polovině 17. století byl na tomto místě postaven zámek. Když se koncem 18. století stal jeho majitelem rakouský státní ministr Jindřich z Rothenhanu, zažilo panství a s ním i zámek velký rozvoj. Jindřich Rothenhan velmi podporoval rozvoj místního průmyslu. Také zámek se dočkal mnohých úprav a byl zde založen krásný anglický park s mnoha plastikami a drobnými stavbami. Po roce 1945 byla na zámku zřízena škola a nemocnice.

V současné době je zámek majetkem města Jirkova. Kromě zámeckých interiérů mohou návštěvníci při prohlídkách navštívit i několik výstav, které se zde pravidelně konají. Pro dětské návštěvníky je velmi poutavá expozice starých hraček pod názvem S čím si hrál náš dědeček.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Červený Hrádek u Jirkova je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Červený Hrádek u Jirkova je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkný jednoduše zařízený apartmán se samostatným vchodem s terasou (zahradní nábytek) s výhledem na vrch Bořeň leží v klidné ulici poblíž centra města jen 1,5 km od areálu lázní Bílinská kyselka.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo apartmánu: 1852

Velmi pěkně zařízená chalupa se stylovou obytnou místností v oplocené zahradě (posezení, gril, ohniště) v tiché ulici na kraji horské obce v malebné krajině Krušných hor. Turistika. Lyžování.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1470

Prohlíželo 114 lidí

Pěkně zařízená chalupa s oploceným dvorem (posezení, gril), zahradou a terasou v malé obci přímo pod nejvyšší horou Českého Středohoří pod Milešovkou (rozhledna). Ideální k cykloturistice.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 1261

Prohlíželo 112 lidí

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (pergola, posezení, krb) na malebné polosamotě v lese jen 6 km od Loun (aquapark) s možností krásných výletů do CHKO České Středohoří.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1176

Nová kvalitně zařízená chata s terasovitým pozemkem (vířivka, trampolína, pergola s posezením a krbem) leží v chatové osadě na atraktivním místě v blízkosti ski areálu a četných turistických tras.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2011

Prohlíželo 103 lidí

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chata v oplocené zahradě (posezení, gril) v chatové osadě na kraji obce v malebné lokalitě poblíž cyklostezky a řeky Ohře a také s krásným výhledem na zámek Libochovice a hrad Hazmburk.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1552

Velmi pěkně zařízená chalupa ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, trampolína, šipky, posezení, ohniště) v tiché ulici jen 500 m od zdejšího zámku a 35 km od Karlových Varů.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chalupy: 0864

Akceptované poukázky a asociace