Zobrazit na mapě

Naučná stezka Zemská brána

V srdci Orlických hor pod osadou Čihák se rozkládá romantické údolí řeky Divoká Orlice zvané Zemská brána.

Do údolí vede silnice, která překonává řeku po ojedinělém kamenném mostě. Ten byl vybudován českými a italskými kameníky a má pouze jeden velký oblouk. Jeho stavba začala v roce 1900 a trvala tři roky. V letech 2004 - 2005 byl most zrekonstruován. Most byl vyhlášen za technickou památku.

Údolí Zemská brána přechází v chráněnou přírodní rezervaci (vyhlášena 1987) o rozloze téměř devadesát hektarů. Příroda Zemské brány patří k nejzachovalejším v naší zemi a roste zde mnoho chráněných druhů rostlin. Vede tudy naučná stezka (modrá turistická stezka), která měří tři kilometry. Na její trase najdeme například známou Pašeráckou lávku nebo Ledříčkovu skálu.

Fotogalerie - Naučná stezka Zemská brána

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Naučná stezka Zemská brána je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Naučná stezka Zemská brána je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 182 lidí

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Prohlíželo 162 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a hernou (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, výčepní zařízení) v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa) v tiché části obce jen 6 km od přehrady Pastviny.

4 ložnice / max 21 osob
číslo chalupy: 1371

Moderní kvalitně zařízený domek s terasou v neoplocené zahradě (bazén, dětský koutek, posezení) zcela na kraji obce nedaleko lesa jen 2 km od přehrady Pastviny (koupání, rybaření).

3 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1251

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Prohlíželo 93 lidí

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Pěkně zařízená zcela samostatná část chalupy k pronájmu s vlastním vchodem, společenskou místností (krb), hernou, terasou a oplocenou zahradou (bazén, trampolína) leží zcela na okraji obce.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1857a

Pěkná zděná chata k pronájmu vhodná pro rodiny s dětmi v oplocené zahradě (bazén, trampolína, sauna) na okraji obce nedaleko turistické stezky k tvrzi Bouda a na Suchý vrch.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1857b

Akceptované poukázky a asociace