Zobrazit na mapě

Naučná stezka Zemská brána

V srdci Orlických hor pod osadou Čihák se rozkládá romantické údolí řeky Divoká Orlice zvané Zemská brána.

Do údolí vede silnice, která překonává řeku po ojedinělém kamenném mostě. Ten byl vybudován českými a italskými kameníky a má pouze jeden velký oblouk. Jeho stavba začala v roce 1900 a trvala tři roky. V letech 2004 - 2005 byl most zrekonstruován. Most byl vyhlášen za technickou památku.

Údolí Zemská brána přechází v chráněnou přírodní rezervaci (vyhlášena 1987) o rozloze téměř devadesát hektarů. Příroda Zemské brány patří k nejzachovalejším v naší zemi a roste zde mnoho chráněných druhů rostlin. Vede tudy naučná stezka (modrá turistická stezka), která měří tři kilometry. Na její trase najdeme například známou Pašeráckou lávku nebo Ledříčkovu skálu.

Fotogalerie - Naučná stezka Zemská brána

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Naučná stezka Zemská brána je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Naučná stezka Zemská brána je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa s posezením, ohniště) na atraktivním místě přímo na břehu přehradní nádrže Pastviny (koupání, vodní sporty, rybaření).

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 9405

Prohlíželo 132 lidí

Kvalitně zařízená chalupa se saunou a hernou (stolní tenis, kulečník, stolní fotbal, výčepní zařízení) v oplocené zahradě (bazén, hřiště, terasa) v tiché části obce jen 6 km od přehrady Pastviny.

4 ložnice / max 21 osob
číslo chalupy: 1371

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Mimořádně atraktivní 6-pokojový srub k pronájmu leží na neoploceném pozemku (zahradní domek s posezením, gril) na velmi pěkném vyvýšeném místě nad obcí v malebné krajině Orlických hor.

5 ložnic / max 10 osob
číslo chaty: 1737

Pěkná v retro stylu zařízená chata leží na neoploceném pozemku (bazének, posezení, gril) na kraji obce v malebném zelení obklopeném prostředí cca. 100 m od přehrady Pastviny II (koupání, rybaření).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1836

Dnes zobrazeno 17x

Rezervováno včera

Velmi atraktivní chata v oploceném areálu s bohatým rekreačně-sportovním zázemím (bazén, hřiště, stolní tenis, kulečník, …) na mimořádně krásném místě zcela na kraji obce na polosamotě.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1162

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Nová kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (kulečník) a velkou neoplocenou zahradou (bazén, trampolína, terasa, gril) leží na malebné polosamotě zcela na okraji obce s výhledem na hory.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 2034

Akceptované poukázky a asociace