Zobrazit na mapě

Historické centrum Olomouc

Památky

Snad nejznámější a nejobdivovanější památkou Olomouce je barokní Sloup Nejsvětější Trojice. V roce 2000 byl zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je největším sousoším tohoto typu ve střední Evropě. Byl postaven v letech 1716 až 1754 jako poděkování za ukončení morové epidemie. Za pozornost stojí i další památky města, velmi krásný chrám Svatého Václava i ostatní olomoucké kostely.

Unikátní jsou i olomoucké kašny, jichž je ve městě více než dvacet. Nejstarší z nich pochází již ze 17. století. Šest barokních kašen s náměty antické mytologie bylo zařazeno mezi národní kulturní památky. Za zmínku stojí fontána nazvaná  Pramen živé vody Svatého Jana Sarkandra, která byla slavnostně odhalena a posvěcena v roce 2007. Stojí před Sarkandrovou kaplí a voda je do ní přiváděna ze studny v jejím sklepení. Přes šest metrů vysoká bronzová fontána je dílem Otmara Olivy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Historické centrum Olomouc je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Historické centrum Olomouc je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prohlíželo 198 lidí

Zděná chalupa k pronájmu s vkusně zrekonstruovaným interiérem leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, vyžití pro děti, gril) zcela na okraji obce v malebné krajině Nízkého Jeseníku.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1762

Prohlíželo 259 lidí

Kvalitně zařízený prázdninový bungalov (chata) k pronájmu leží zcela na okraji obce v oplocené zahradě (terasa s posezením, ohniště) jen 200 od lesa, 1 km od koupaliště a 6,5 km od hradu Bouzov.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2001

Zrekonstruovaná pěkně zařízená chalupa s obytným pokojem (krb) v oplocené zahradě (posezení, gril) na kraji obce v malebné krajině Jeseníků 5 km od Rýmařova a jen 15 km od přehrady Slezská Harta.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0639

Prohlíželo 129 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Velmi pěkná chalupa s terasou v oplocené zahradě na kraji obce u lesa jen 7 km od obce Sloup (koupaliště, Sloupsko-šosůvské jeskyně) a jen 13 km od propasti Macocha a Punkevní jeskyně.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1111

Pěkně a účelně zařízený rekreační dům k pronájmu leží na neoploceném pozemku (koupací sud, posezení, krb) u řeky Moravice v malebné oblasti na rozhranní Hrubého a Nízkého Jeseníku.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 1947

Prohlíželo 133 lidí

Pěkně zařízená chata k pronájmu na udržovaném pozemku (posezení, ohniště, stolní tenis) v nevelké chatové osadě poblíž lesa s možností výletů do Moravského krasu jen 8 km od Vyškova (aquapark).

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1573

Prohlíželo 217 lidí

Stylová pěkně zařízená chalupa k pronájmu se saunou a stolním fotbalem v oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, dětský koutek, gril) v malebné tiché lokalitě na kraji malé podhorské obce.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1543

Akceptované poukázky a asociace