Zobrazit na mapě

Historické centrum Olomouc

Památky

Snad nejznámější a nejobdivovanější památkou Olomouce je barokní Sloup Nejsvětější Trojice. V roce 2000 byl zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Je největším sousoším tohoto typu ve střední Evropě. Byl postaven v letech 1716 až 1754 jako poděkování za ukončení morové epidemie. Za pozornost stojí i další památky města, velmi krásný chrám Svatého Václava i ostatní olomoucké kostely.

Unikátní jsou i olomoucké kašny, jichž je ve městě více než dvacet. Nejstarší z nich pochází již ze 17. století. Šest barokních kašen s náměty antické mytologie bylo zařazeno mezi národní kulturní památky. Za zmínku stojí fontána nazvaná  Pramen živé vody Svatého Jana Sarkandra, která byla slavnostně odhalena a posvěcena v roce 2007. Stojí před Sarkandrovou kaplí a voda je do ní přiváděna ze studny v jejím sklepení. Přes šest metrů vysoká bronzová fontána je dílem Otmara Olivy.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Historické centrum Olomouc je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Historické centrum Olomouc je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Rezervováno včera

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chata k pronájmu s wellness zázemím (vířivka, infrasauna), zastřešenou terasou a grilem leží na oplocené zahradě na klidném krásném místě u lesa na okraji obce.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2330

Zděná chalupa k pronájmu s vkusně zrekonstruovaným interiérem leží na neoploceném pozemku (bazén, trampolína, vyžití pro děti, gril) zcela na okraji obce v malebné krajině Nízkého Jeseníku.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 1762
Památková rezervace zahrnující historické jádro Olomouce je po Praze druhou největší památkovou rezervací u nás. Nabízí návštěvníkům Olomouce nepřeberné množství památek. Budova radnice se může pochlubit zajímavým orlojem s výtvarnou výzdobou z minulého století. V centru stojí architektonicky cenné a velmi krásné paláce.

Útulná pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou a oplocenou zahradou (zapuštěný bazén, posezení, krb, ohniště) leží v klidné chatové osadě na okraji obce jen 2 km pěšky od hradu Helfštýn.

1 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2455

Rezervováno včera

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s terasou (posezení, gril) a stylovou obytnou místností s krbem leží v kouzelné kopcovité krajině Drahanské vrchoviny jen 14 km od hradu Bouzov.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2331

Pěkná chalupa k pronájmu s obytným pokojem (krb) leží v oplocené zahradě (koupací sud, posezení, gril) na kraji obce v malebné krajině Jeseníků jen 15 km od přehrady Slezská Harta.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0639

Prohlíželo 113 lidí

Mimořádně atraktivní stylová chalupa s obytným větrným mlýnem, hernou (biliárd, stolní fotbal), vinným sklípkem a uzavřeným dvorkem ve velké oplocené zahradě (bazén, stolní tenis, …).

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1414

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu s uzavřeným dvorem a oplocenou zahradou (zastřešené posezení, ohniště, udírna) leží na okraji malé obce nedaleko CHKO Moravský kras jen 35 km od Brna.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2420

Pěkně a účelně zařízený rekreační dům k pronájmu leží na neoploceném pozemku (koupací sud, posezení, krb) u řeky Moravice v malebné oblasti na rozhranní Hrubého a Nízkého Jeseníku.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 1947

Akceptované poukázky a asociace