Zobrazit na mapě

Zřícenina hradu Hartenberk

Hrady a zámky

V blízkosti Sokolova u obce Hřebeny se na kopci nad krajem tyčí rozsáhlé zříceniny hradu Hartenberk. Pod ním protéká krajem malebná říčka Svatava. Okolí hradu je velmi romantické a zve ke krásným vycházkám. Tento nepříliš náročný výlet  je vhodný i pro rodiny s dětmi.

Hrad Hartenberk pochází z 13. století, kdy byl postaven pány z Hartenberka. Později přešel do vlastnictví krále a v polovině 15. století jej získali Šlikové. Hrad, který byl  v této době přestaven na zámek ještě několikrát změnil majitele. Častým návštěvníkem hradu byl Johan Wolfgang Goethe, který zde dokonce oslavil své 72. narozeniny. V padesátých letech minulého století prázdný zámek postupně chátral. Několikrát zde propukly požáry, které zámek zničily.

V současné době je zřícenina v soukromém vlastnictví. Její majitel, který vlastní i pivovar v blízké obci, se snaží o záchranu této památky a postupně ji rekonstruuje. Po dlouhé době tak mohou turisté již opravené prostory navštívit. V sezóně se zde konají různé akce.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Zřícenina hradu Hartenberk je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Zřícenina hradu Hartenberk je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená chalupa v oplocené zahradě s možností využití tenisového kurtu v romantickém údolí u lesa v malebné krajině Krušných hor jen 1,5 km od přírodní památky Rotavské varhany.

3 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 0332

Prohlíželo 133 lidí

Jednoduše zařízený zahradní domek na oploceném pozemku (terasa s posezením, gril, lehátka) v okrajové části nejznámějšího lázeňského města.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2234

Moderně zařízená chalupa k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce a je ideální pro celoroční dovolenou v Krušných horách (turistika, lyžování).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2155

Dnes zobrazeno 8x

Účelně zařízená chata v neoplocené zahradě (posezení, krb, ohniště) na kraji obce na kopci s krásným výhledem do okolí. Ideální v létě k turistice, v zimě k lyžování (běžecké tratě hned za chalupou).

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0742

Útulný apartmán k pronájmu s domácí atmosférou v rodinném domě se zahradou (posezení, bazén, gril, ohniště, houpačka, trampolína) 12 km jižně od lázní Karlovy Vary. Ideální pro rodinnou dovolenou.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2154

Zděná jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (zahradní nábytek) na kraji chatové oblasti 5 km od lázní Jáchymov. Okolí nabízí skvělé podmínky k turistice a horské cykloturistice.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 9202

Pěkná chalupa k pronájmu s výhledem na Klínovec leží na neoploceném pozemku (venkovní posezení s grilem) na kraji krušnohorské obce jen 6 km od lázní Jáchymov. Ideální pro turisty a cykloturisty.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2153

Stylově zrekonstruovaná velká zemědělská usedlost (chalupa) k pronájmu leží na oploceném pozemku (pergola s posezením, krb) na malebném místě na polosamotě s kouzelným výhledem do krajiny.

8 ložnic / max 24 osob
číslo chalupy: 2064

Akceptované poukázky a asociace