Jižní Morava - Vodní nádrže - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na jižní Moravě doporučujeme navštívit vodní nádrže z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Jižní Morava
1
Rybník Olšovec

Rybník Olšovec

Jednou z nejznámějších a turisticky nejvyhlédavánějších vodních ploch v Moravském krasu je rybník Olšovec v městečku Jedovnice. Zastaví se zde téměř každý, kdo tráví dovolenou v tomto malebném regionu.

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada

V letech 1930 až 1932 byla na řece Dyji v blízkosti města Vranov nad Dyjí postavena přehrada, která je svojí rozlohou  desátá největší v naší republice. Vedle vodárenských a energetických úkolů slouží přehradní nádrž především k rekreaci.

Brněnská přehrada - plavba parníkem

Brněnská přehrada - plavba parníkem

Na Brněnské přehradě jsou od května do října každoročně pořádány výletní plavby parníkem. Jedná se o velmi pěkný a romantický zážitek a výletníci mohou po celou dobu plavby obdivovat krásné panorama okolí přehrady.

Vodní nádrže

Vodní nádrž Dalešice s vyhlídkovou terasou

Dalešická elektrárna je se svými 104 m nejvyšší přehradou u nás a patří mezi nejvyšší i v Evropě. Hráz elektrárny je dlouhá 350 m a má vyhlídkovou terasu nabízející zajímavý výhled. Pohled na hladinu přehrady a na druhé straně do hlubokého svahu pod hrází nabízí i procházka po hrázi. Zajímavostí v okolí je starobylá rozhledná Babylon a Mohlelská hadcová step.

Vodní nádrže

Novomlýnské nádrže

V letech 1975 až 1988 byly u obce Přítluky pod Pálavou vybudovány na řece Dyji tři Novomlýnské nádrže. Dvě jsou určeny pro rekreaci (Mušovská a Novomlýnská) a třetí, Věstonická nádrž, je ptačí rezervací zařazenou do soustavy Natura 2000.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.