Krkonoše - Obce a města - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krkonoších doporučujeme navštívit obce a města z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krkonoše
1
Harrachov

Harrachov

Jedním z nejoblíbenějších a nejvíce navštěvovaných turistických a sportovních středisek Krkonoš je Harrachov. Přímo ve městě, ale i v jeho bezprostředním okolí, najdou návštěvníci v každém ročním období mnoho zajímavých možností pro aktivní odpočinek.

Obce a města

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je turisticky atraktivní město a to v každém ročním období. Nejvíce návštěvníků však přijíždí v zimě. Ve Špindlerově mlýně je nástupní stanice lanových drah na Medvědín a na vrch Svatý Petr. Turistika zde prudce narostla po roce 1880, kdy byla postavena silnice z Vrchlabí.

Obce a města

Jilemnice

Město Jilemnice s městskou památkovou zónou nabízí svým návštěvníkům mnoho zajímavých zážitků. Prohlídka architektonických památek, Krkonošského muzea či Zvědavé uličky nadchne nejen milovníky historie. Jilemnice je také významné středisko zimních sportů.

Obce a města

Janské Lázně

Janské lázně jsou významným lázeňským městem a také důležitým střediskem zimních sportů. Z architektonických památek je nejvýznamnější secesní lázeňská kolonáda s přilehlým Lázeňským domem, Janský dvůr a pseudogotický kostel Svatého Jana Křtitele. V lázních vyvěrá třicet léčivých pramenů.

Obce a města

Vrchlabí

Centrum města Vrchlabí je vyhlášenou městskou památkovou zónou. Ve městě je mnoho historických a sakrálních památek. U nádraží je krásný kamenný most přes řeku Labe z roku 1700, na němž stojí socha Svatého Jana Nepomuckého a sochy patronů města Svatého Jana Křtitele a Svatého Vavřince.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.