Krkonoše - Muzea - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krkonoších doporučujeme navštívit muzea z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krkonoše
1
Kuks

Kuks

Dominantou obce Kuks je na vršku stojící barokní areál hospitálu s kostelem Nejsvětější Trojice. Založil jej hrabě Antonín Špork na přelomu 17. a 18. století. Vedou k němu schody lemované půvabným vodním chodníčkem. V prostoru hospitálu mohou návštěvníci obdivovat dílo sochaře Matyáše Brauna.

Muzeum lesnictví Harrachov

Muzeum lesnictví Harrachov

Návštěvníci Harrachova by si neměli nechat ujít prohlídku Muzea lesnictví, kde na ně čeká zajímavá expozice obohacená o multimediální projekci s názvem Nálada v lese.

Muzea

Hornické muzeum v Harrachově

Již od poloviny 18. století bylo známo, že v Harrachově se nachází žilné ložisko minerálů. Těžba zde probíhala až do roku 1992, kdy byla jako nerentabilní ukončena. Historii dolování zde připomíná expozice Hornického muzea a prohlídková štola.

Muzea

Sklářské muzeum v Harrachově

Výrobky harrachovských skláren jsou známé nejen u nás, ale i za hranicemi Čech. Ty nejkrásnější ukázky ručně vyrobeného broušeného, foukaného malovaného a jinak zdobeného skla můžeme obdivovat v muzeu, které sídlí přímo a objektu harrachovské sklárny.

Naučné stezky

Pevnost Stachelberg - vojenské muzeum

Podél českých hranic vede linie vojenského obranného opevnění vybudovaná před druhou světovou válkou. Jednou z vojenských pevností je Stachelberg, který se měl stát největší dělostřeleckou pevností v tehdejším Československu. Stavba nebyla však zcela dokončena. Stachelberg je veřejnosti přístupný.

Muzea

Krkonošské muzeum Jilemnice

Krkonoše patří k nejstarším pohořím v Evropě a jsou největším a turisticky nejoblíbenějším pohořím u nás. Kdo by se chtěl o historii i současnosti Krkonošska dozvědět více, musí rozhodně navštívit Krkonošské muzeum v Jilemnici. Muzejní sbírky se věnují Krkonoším opravdu zevrubně a dokonale a jsou překvapivě obsáhlé a bohaté.

Muzea

Ski muzeum Harrachov

Nejen pro milovníky zimních sportů je určeno Ski muzeum v Harrachově. Bohatá expozice vypovídá o vývoji lyžařského sportu a zároveň i o lidech, kteří zde v horách žili. Otevřeno je pro veřejnost celoročně.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.