Zobrazit na mapě

Slezský Semmering - Dolní Morava

Turistické zajímavosti

Historická železnice Slezský Semmering dostala jméno podle první horské železnice na světě postavené v Rakousku. První vlak vyjel 1. října 1888.

Tato unikátní horská železnice vám doslova učaruje a to především díky krajině, kterou se proplétá. Vlak jede z Hanušovic do Jeseníku po trati, která vede přímo krajinou lesů a údolí s výhledem na vrcholky Jeseníků a Rychlebských hor. Jedním z cílů je i nejvýše položená rychlíková stanice v Ramsové ve výšce 760 m n.m. Nejkrásnější je úsek mezi stanicemi Branná a Lipová-lázně.

Výlet je vhodný pro celou rodinu, cesta trvá hodinku, ujedete vzdálenost cca 70 km a projedete 6 viaduktů.

V atraktivní oblasti Dolní Morava nabízíme chaty a chalupy pro ubytování v každém ročním období, prohlédněte si nabídky Dolní Morava a Ubytování Dolní Morava s dětmi.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Slezský Semmering - Dolní Morava je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Rezervováno 10. 7.

Útulná chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, gril, kolárna) na velmi pěkném místě na okraji obce jen 300 m od nástupního místa na Rychlebské stezky (traily).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2450

Velmi pěkná chata na oploceném pozemku (pergola s posezením, ohniště) na kraji malé obce s krásným výhledem k lesu v podhůří stále nepoznaných Rychlebských hor jen 10 km od města Javorník (zámek).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1339
Nenechte si ujít romantickou jízdu vlakem po trati Slezský Semmering.

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540

Rezervováno 9. 7.

Kvalitně zařízený zcela samostatný apartmán s terasou v moderní chatě u lesa a horského potoka v malé rekreační obci v turisticky atraktivní oblasti (Paprsek, Ramzová) jen 13 od města Jeseník.

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 9483b

Nová kvalitně zařízená chalupa s terasou (posezení, krb) a koupacím sudem ve velké neoplocené zahradě v atraktivní lokalitě v turistické obci nedaleko lesa jen 500 m od lanovky na horu Šerák.

5 ložnic / max 12 osob
číslo chalupy: 1240

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Útulná chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (vířivý sud, sudová sauna, vyžití pro děti, posezení, krb) v rekreační horské oblasti (ideální k turistice) a jen 100 m od místního ski areálu.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2151

Dnes zobrazeno 8x

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Akceptované poukázky a asociace