Krkonoše - Turistické zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krkonoších doporučujeme navštívit turistické zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krkonoše
1
Studenov

Studenov

Studenov je navštěvovaný převážně v zimním období. Nad Studenovem, který je místní částí města Rokytnice nad Jizerou, se nachází velký lyžařský areál a také Krkonošská běžecká magistrála. Ale i v létě je zde velmi krásně a okolí Studenova je ideální pro pěší turistiku.

Ručičky

Ručičky

Necelých tři sta metrů od horní stanice lanové dráhy Horní domky leží významné turistické rozcestí Ručičky. Pět cest jako pět prstů se zde rozbíhá do všech možných stran pohoří Krkonoše. V zimě jsou cesty udržované jako běžecké dráhy.

Dvoračky

Dvoračky

Hřebenová chata Dvoračky je krásné vyhlídkové místo. Na okolních loukách je možné spatřit vzácné druhy rostlin, jako je například hořec tolitovitý nebo sasanka narcisokvětá. Lysá hora, na níž Dvoračky stojí, je vrch převážně porostlý kosodřevinou.

Vosecká bouda

Vosecká bouda

Vosecká bouda stojí na západě krkonošského pohoří. Byla postavena v první polovině 18. století. Původně sloužila jako seník, později se z ní stal útulek pro dřevaře. V roce 1900 byla zrekonstruována a rozšířena. Nedaleko Vosecké boudy se nachází pramen řeky Labe.

Labská bouda

Labská bouda

Labská bouda byla vystavěna v roce 1830. O čtyřicet let později ji nechal hrabě Harrach významně přestavět. Původní stavba se bohužel nedochovala, neboť byla v roce 1965 zcela zničena velkým požárem.

Skokanské můstky Harrachov

Skokanské můstky Harrachov

Na severní straně Čertovy hory je umístěn známý areál skokanských můstků. Nejstarší můstek pochází již z roku 1920, kdy zdejší panství patřilo hraběti Harrachovi.

Turistické zajímavosti

Výlety do Polska

Návštěvníci pohoří Krkonoše se mohou vypravit na výlet do nedalekého Polska. V dostupné vzdálenosti je možné prohlédnout si například překrásný poutní klášter v polské vesnici Krzeszów – Grüssau či přehradní jezero Bukówka s malebnou okolní přírodou.

Turistické zajímavosti

Babiččino údolí

Návštěva Babiččina údolí u Ratibořic bude jistě velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky. Ti, kteří znají knihu Babička od Boženy Němcové, spatří na vlastní oči místa, na která Barunka v knize vzpomínala. Mohou si prohlédnout i splav a připomenout si příběh nešťastné Viktorky. V roubené budově Starého bělidla, místa spisovatelčina dětství, je expozice dobového zařízení.

Turistické zajímavosti

Lanovka na Černou horu

Černá hora v Krkonoších měří 1299 metrů. Na její vrchol mohou turisté vyjít pěšky po značených turistických cestách. Mnohem pohodlnější ale bude, pokud zvolí cestu lanovou dráhou. Z okének kabin lanovky se otvírají návštěvníkům krásné vyhlídky do údolí Janského potoka i na okolní krkonošskou krajinu.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.