Zobrazit na mapě

Úzkorozchodná železnice Třemešná-Osoblaha

Turistické zajímavosti

Úzkorozchodná železnice Třemešná ve Slezsku – Osoblaha vznikla na konci 19. století především pro potřeby místního cukrovaru. Zajímavostí trati je, že se i v poměrně rovných úsecích velmi klikatí. Trať má na relativně krátké vzdálenosti sto dva oblouky. Důvodem byly tehdejší předpisy, které dovolovaly budovat pouze tratě více než dvacet kilometrů dlouhé a proto byl tento úsek uměle prodloužen mnoha oblouky.

V současnosti jezdí na trati šest vlaků, v letní sezóně zde jezdí i vlaky historické s parní lokomotivou.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Úzkorozchodná železnice Třemešná-Osoblaha je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Úzkorozchodná železnice Třemešná-Osoblaha je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Zcela samostatná pěkně zařízená část dvojchalupy s možností využití krytého bazénu leží na okraji obce v neoplocené zahradě (stolní tenis, posezení, ohniště) v malebné krajině Osoblažského výběžku.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1756

Dnes zobrazeno 9x

Kvalitně zrekonstruovaná prostorná chalupa se saunou v oplocené zahradě (hřiště, pergola, dětský koutek) v tiché podhorské obci jen 2 km od koupaliště a 18 km od Krnova. Cykloturistika.

5 ložnic / max 18 osob
číslo chalupy: 1343

Dnes zobrazeno 19x

Velká kvalitně zařízená chalupa (hájenka) k pronájmu se nachází na neoploceném pozemku (krytý zapuštěný bazén, hřiště, altánek, gril) na malebné samotě u lesa a potoka zcela na okraji obce.

8 ložnic / max 21 osob
číslo chalupy: 1735

Dnes zobrazeno 26x

Účelně zařízená chalupa k pronájmu se společenskou místností (krbová kamna) a studánkou leží ve velké oplocené zahradě (zapuštěný bazén, posezení, ohniště, gril) jen 9 km od Karlovy Studánky.

5 ložnic / max 13 osob
číslo chalupy: 2150

Prohlíželo 131 lidí

Jednoduše zařízená chalupa k pronájmu leží na oplocené zahradě (venkovní posezení, gril) v obci s minerálním pramenem. Vhodná pro všechny, kteří chtějí denně vyrážet na výlety. Jeseníky táhnou!

2 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 2074

Pěkně zařízená chalupa k pronájmu s hernou (stolní tenis, stolní fotbálek) leží v oplocené zahradě (trampolína, terasa s posezením a grilem) v malém městečku v malebné oblasti na úpatí Jeseníků.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2168

Dnes zobrazeno 23x

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s bohatým sportovně-rekreačním zázemím (bazén, vířivka, hřiště, trampolína, terasa, ohniště) leží na samotě v malebné hornaté krajině Jeseníků.

6 ložnic / max 22 osob
číslo chalupy: 2060

Prohlíželo 113 lidí

Jednoduše zařízená chata k pronájmu na neoploceném pozemku (hřiště, trampolína, posezení, ohniště, gril) leží v chatové osadě v malebné krajině Jeseníků jen 11 km od Karlovy Studánky.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1342

Akceptované poukázky a asociace