Krkonoše - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krkonoších doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krkonoše
1 2
Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád

Návštěva Mumlavského vodopádu je krásným zážitkem v každém ročním období, neboť měnící se příroda kolem vytváří spolu s desetimetrovým vodopádem překrásnou podívanou. Už cesta k vodopádu návštěvníky ohromí, neboť okolí řeky Mumlavy je mimořádně hezké a malebné.

Prameny Labe

Prameny Labe

Turistické místo pramen Labe neboli Labská studánka bylo symbolicky vytvořeno na místě, kde se skutečné prameny Labe sbíhají z okolních rašelinišť. Je zde hezké odpočinkové místo s lavičkami okolo studánky. Nedaleko je křižovatka značených turistických tras, takže turisté mohou Labskou studánku navštívit při jednom ze svých výletů po krkonošském hřebeni.

Sněžka

Sněžka

Na Sněžku mohou turisté vyjít pěšky po značené trase. Příjemnější je ale vyjet na vrchol lanovkou, která má nástupní stanici v Peci pod Sněžkou a funguje zde již více než šedesát let. Na svazích Sněžky mohou návštěvníci najít některé druhy chráněných rostlin, jako je například rozrazil chudobkovitý či sítina trojklanná. Z vrcholu hory je překrásný výhled na pohoří Krkonoše.

Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály

Krásným cílem výletu pro milovníky turistiky jsou Adršpašsko-teplické skály. Jsou zde dvě velká skalní města: Adršpašské město a Teplické skály. V každém je upravený prohlídkový okruh s informačními tabulemi, na kterých se návštěvníci dozví mnoho zajímavého o skalách jejich fauně i flóře i o lidech s nimi spjatými.

Skalní vyhlídka Strážník

Skalní vyhlídka Strážník

Na jednom z vrchů Krkonoš na hoře Stráž je vybudovaná skalní vyhlídka Strážník. Odsud mohou návštěvníci obdivovat krásný rozhled do širého okolí.

Huťský vodopád

Huťský vodopád

Nedaleko Rokytnice nad Jizerou je možné navštívit Huťský vodopád. Tento krásný kout Krkonoš byl v minulosti, kdy zde stávala restaurace, oblíbeným výletním místem. Dnes je zde klid a návštěvníci se mohou kochat zurčící vodou padající z výšky dvaceti metrů.

Přírodní zajímavosti

CHKO Broumovsko

V chráněné krajinné oblasti Broumovsko se nacházejí ojedinělé přírodní krásy. Největším lákadlem pro turisty jsou skalní města, ale stojí za to navštívit i další místa CHKO. Její rozloha je více než čtyři sta kilometrů čtverečních.

Přírodní zajímavosti

Černá hora

Nad malebným městečkem Janské Lázně se nachází Černá hora. Na její vrchol je nejlepší cesta právě z Janských Lázní, které se rozkládají v malebném údolí Janského potoka. Můžeme se svézt lanovkou, vydat se pěšky nebo na vrchol vyšlapat na kole.

Přírodní zajímavosti

Bozkovské dolomitové jeskyně

Prohlídka Bozkovských dolomitových jeskyní bude velkým zážitkem pro velké i malé návštěvníky. V rozlehlých dómech příroda vytvořila krásné krápníky všemožných tvarů a barev. Krápníková výzdoba se zrcadlí na hladině podzemních jezer. Návštěvníci jeskyní mohou mít pocit, jakoby se ocitli v pohádkové říši skřítků a permoníků.

Přírodní zajímavosti

Medvědín

Na vrch Medvědín mohou návštěvníci vyjet sedačkovou lanovkou, jejíž nástupní stanice je ve Špindlerově mlýně. Již po cestě mohou obdivovat malebnou krkonošskou přírodu. Na vrcholu se jim pak otevře překrásný výhled na celé krkonošské pohoří.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.