Krkonoše - Naučné stezky - kam na výlet o dovolené

Při dovolené v Krkonoších doporučujeme navštívit naučné stezky z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Krkonoše
1
Turistické zajímavosti

Babiččino údolí

Návštěva Babiččina údolí u Ratibořic bude jistě velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky. Ti, kteří znají knihu Babička od Boženy Němcové, spatří na vlastní oči místa, na která Barunka v knize vzpomínala. Mohou si prohlédnout i splav a připomenout si příběh nešťastné Viktorky. V roubené budově Starého bělidla, místa spisovatelčina dětství, je expozice dobového zařízení.

Naučné stezky

Pevnost Stachelberg - vojenské muzeum

Podél českých hranic vede linie vojenského obranného opevnění vybudovaná před druhou světovou válkou. Jednou z vojenských pevností je Stachelberg, který se měl stát největší dělostřeleckou pevností v tehdejším Československu. Stavba nebyla však zcela dokončena. Stachelberg je veřejnosti přístupný.

Přírodní zajímavosti

Rýchory

Nad typickou horskou vsí Rýchory se tyčí horský hřbet, na kterém se nalézá oblast zvaná Rýchory. V minulosti se zde těžilo stříbro a zlato. Dnes se zde nachází vzácná původní flóra tzv. Rýchorská květnice. Rezervací vede šestikilometrová naučná stezka.

Přírodní zajímavosti

Přírodní rezervace Černohorská rašelina

Procházka rezervací Černohorská rašeliniště bude velkým zážitkem pro všechny obdivovatele přírodních krás naší země. Stezka rašeliništěm je přístupná po celý rok s výjimkou měsíce říjen, kdy je uzavřená, aby návštěvníci nerušili jeleny v říji.

Přírodní zajímavosti

Prameny Úpy

Jedna z nejzajímavějších oblastí Krkonoš je Úpské rašeliniště. Název získalo podle řeky Úpy, která zde pramení. Zajímavostí je, že kromě řeky Úpy nedaleko pramení ještě Bílé Labe a Lomnička. Okolí pramenů tvoří kosodřevinový porost a horské louky s květenou alpského typu.

Naučné stezky

Poznávací okruh Trávníky

Při procházce železnobrodskou čtvrtí Trávníky si budou návštěvníci připadat jako v jiném století. Roubené dřevěné domečky s malými okénky typickými pro drsné prostředí hor si zachovaly svou původní podobu až do dnešní doby. Turisté, kteří uvidí osobité podkrkonošské stavby, budou jistě obdivovat i řemeslnou zručnost našich předků.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.