Zobrazit na mapě

Poznávací okruh Trávníky

Železném Brodě je možné absolvovat poznávací okruh Trávníky, který návštěvníky seznámí s historií lidové architektury v Libereckém kraji.

Okruh prochází městskou památkovou zónou a je vyhlášenou rezervací. Na jeho trase budou turisté obdivovat roztomilé dřevěné domečky s miniaturními zahrádkami, měšťanské domy z období klasicismu, umělecky ztvárněné kašny z pískovce a další architektonické památky.

Návštěvníci procházejí malými uličkami dřevěných domků, které působí velmi chudě, mají však svůj půvab a klasický podkrkonošský ráz. Poznávací okruh má osm zastávek. Začátek trasy je na Malém náměstí a cesta vede okolo chrámu Svatého Jakuba většího a dále do čtvrti Trávníky s typickými roubenými domky. Součástí poznávacího okruhu Trávníky je i muzeum Běliště.

Fotogalerie - Poznávací okruh Trávníky

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Poznávací okruh Trávníky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Poznávací okruh Trávníky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 13x

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447
Při procházce železnobrodskou čtvrtí Trávníky si budou návštěvníci připadat jako v jiném století. Roubené dřevěné domečky s malými okénky typickými pro drsné prostředí hor si zachovaly svou původní podobu až do dnešní doby. Turisté, kteří uvidí osobité podkrkonošské stavby, budou jistě obdivovat i řemeslnou zručnost našich předků.

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Dnes zobrazeno 9x

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Dnes zobrazeno 17x

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Dnes zobrazeno 13x

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa, gril, ohniště) leží v atraktivní oblasti Českého ráje jen 3 km od rozhledny Kozákov a 8 km od Turnova (koupaliště).

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2333

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Akceptované poukázky a asociace