Zobrazit na mapě

Poznávací okruh Trávníky

Železném Brodě je možné absolvovat poznávací okruh Trávníky, který návštěvníky seznámí s historií lidové architektury v Libereckém kraji.

Okruh prochází městskou památkovou zónou a je vyhlášenou rezervací. Na jeho trase budou turisté obdivovat roztomilé dřevěné domečky s miniaturními zahrádkami, měšťanské domy z období klasicismu, umělecky ztvárněné kašny z pískovce a další architektonické památky.

Návštěvníci procházejí malými uličkami dřevěných domků, které působí velmi chudě, mají však svůj půvab a klasický podkrkonošský ráz. Poznávací okruh má osm zastávek. Začátek trasy je na Malém náměstí a cesta vede okolo chrámu Svatého Jakuba většího a dále do čtvrti Trávníky s typickými roubenými domky. Součástí poznávacího okruhu Trávníky je i muzeum Běliště.

Fotogalerie - Poznávací okruh Trávníky

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Poznávací okruh Trávníky je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Poznávací okruh Trávníky je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Prohlíželo 95 lidí

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Prohlíželo 111 lidí

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Prohlíželo 106 lidí

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Prohlíželo 190 lidí

Prostorná stylově zařízená chalupa k pronájmu s velkou terasou (bazén, altánek, posezení, gril) a hřištěm leží v malebném prostředí horské obce s možností krásných turistických výletů v okolí.

4 ložnice / max 13 osob
číslo chalupy: 1965

Velmi pěkná kvalitně zařízená chalupa k pronájmu s oploceným pozemkem (zapuštěný vyhřívaný bazén, pergola, terasa, ohniště s lávovým kamenem) leží v malé obci v atraktivní oblasti Českého ráje.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2301

Dnes zobrazeno 9x

Kvalitně zařízená rekreační chalupa k pronájmu v částečně oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa s venkovním posezením, gril) leží na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1827

Akceptované poukázky a asociace