Zobrazit na mapě

Muzeum Běliště

Muzeum Běliště se nachází v roubené stavbě v Železném Brodě a je unikátní ukázkou Pojizerské lidové architektury. Roubenka byla postavena roku 1807 a její jméno je pravděpodobně odvozeno od bělení prádla, jelikož na tomto místě byla v minulosti barvírna. V roubené stavbě se nyní nachází národopisná expozice Městského muzea.

Stavba se skládá z devíti světnic, které jsou zaměřeny na specifickou oblast historie Železného Brodu. Nachází se zde školní třída, ševcovský koutek, cechovní předměty, pekařství, pomůcky ke zpracování lnu a dřevěné modely měšťanských domů. K vidění jsou i ukázky použití nerostů, které se v Železném Brodě těžily. Mezi oblíbenou atrakci patří funkční flašinet s devíti melodiemi. Během letních prázdnin je muzeum otevřeno denně kromě pondělí. 

Fotogalerie - Muzeum Běliště

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum Běliště je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum Běliště je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízená novostavba rekreačního domu k pronájmu se zahradou (terasa s posezením, gril) leží na kraji malé obce s výhledem na horu Kozákov jen 1 km od Klokočských a Betlémských skal.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 23101

Pěkně zařízená chata k pronájmu se zahradou (nadzemní bazén, vířivka, zastřešené posezení, zahradní krb) leží v samém srdci Českého ráje v údolí řeky Jizery nedaleko Zlaté stezky Českého ráje.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2447
Muzeum Běliště je největší roubenou stavbou v Železném Brodě a svými expozicemi poukazuje na Pojizerskou lidovou architekturu. Muzeum sestává z 9 místností, přičemž každá místnost se zaměřuje na jinou expozici. Je zde možné vidět například starou školní třídu, ševcovský koutek nebo pekařskou dílnu.

Prostorná a plně vybavená chalupa k pronájmu s útulnou rodinnou atmosférou leží na neoplocené zahradě (venkovní posezení, gril, ohniště) v obci na jihu Jizerský hor.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 2079

Velmi pěkná chata v oplocené zahradě (pergola, krb) leží na malebném místě na okraji malé obce v atraktivní oblasti Českého ráje jen 1,5 km od Klokočských skal a jen 2,5 km od rozhledny Kozákov.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 1905

Nová velmi vkusně zařízená chata s bazénem a terasou (posezení, gril) v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály.

1 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 0821

Dnes zobrazeno 16x

Nová kvalitně zařízená chata s moderním interiérem, bazénem a terasou v malém areálu 2 samostatných chat v malé obci jen 2 km od zříceniny hradu Frýdštejn a jen 5 km od Malé Skály. Cykloturistika.

1 ložnice / max 2 osoby
číslo chaty: 1302

Účelně zařízená chalupa k pronájmu v oplocené zahradě (bazén, trampolína, terasa, gril, ohniště) leží v atraktivní oblasti Českého ráje jen 3 km od rozhledny Kozákov a 8 km od Turnova (koupaliště).

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 2333

Kvalitní a nadstandardně zařízená rekreační chalupa v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, terasa, posezení, gril) v malé osadě nedaleko Dlaskova statku a řeky Jizery (400 m).

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1147

Akceptované poukázky a asociace