Zobrazit na mapě

Přehrada Les Království

Mezi naše nejkrásnější přehrady opodstatněně patří přehrada Les království ležící na řece Labi, vzdálena asi 5 km od města Dvůr Králové nad Labem. Díky neobvyklému na české poměry vysoce estetickému stavebnímu provedení je v současnosti vyhledávaným cílem turistů.

Přehrada byla postavena v malebném zalesněném údolí v letech 1910 – 1920 v pseudogotickém stylu. V roce 1964 byla vyhlášena národní technickou památkou. Pro svůj jedinečný vzhled byla přehrada v roce 2010 zařazena na seznam národních kulturních památek ČR.

Výška hráze dosahuje až 41 m a je zdobena dvěma bránami s věžičkami. Součástí přehrady je vodní elektrárna.

V sousedství přehrady se lze projít také po Naučné stezce Lesem království, která je dlouhá 4 km.

Fotogalerie - Přehrada Les Království

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Přehrada Les Království je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Přehrada Les Království je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chata na neoploceném pozemku (vířivka, zahradní nábytek, gril, ohniště) v pěkném a klidném prostředí u lesa nad obcí jen 11 km od Safariparku ve Dvoře Králové nad Labem.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0957

Prohlíželo 132 lidí

Mimořádně zajímavá novostavba chaty k pronájmu postavená ve stylu obydlí Hobitů leží na neoploceném pozemku (terasa, ohniště) v malé tiché chatové osadě u lesa v malebné podkrkonošské lokalitě.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2476
V zalesněném údolí řeky Labe nedaleko Dvora Králove nad Labem se díky zajímavému architektonickému ztvárnění nachází jedna z nejkrásnějších přehrad v celé České republice - Les Království.

Dnes zobrazeno 9x

Pěkná chalupa ve velké neoplocené zahradě (bazén, posezení, krb) na kraji obce v krásné podkrkonošské přírodě jen 7 km od hradu Pecka a jen 16 km od Safariparku ve Dvoře Králové nad Labem.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1229

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s kachlovými kamny leží v oplocené pečlivě udržované zahradě (altánek s posezením, ohniště) v malé obci v malebné krajině Podkrkonoší.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2275

Atraktivní prostorný rekreační dům k pronájmu s wellness vyžitím (vířivka, infrasauna) a velkou zahradou (bazén, hřiště, stolní tenis, gril, ohniště, terasa) na kraji obce jen 500 m od hradu Pecka.

3 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1524

Pěkně zařízená chata k pronájmu s neoplocenou zahradou (posezení, gril, ohniště) leží v malebné podkrkonošské přírodě na kraji malé a klidné obce jen 8 km od Lázní Bělohrad.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 2445

Dnes zobrazeno 16x

Jednoduše zařízená chata k pronájmu leží na částečně oploceném pozemku (zahradní nábytek, gril) v chatové osadě jen 600 metrů od přírodního koupaliště Dachova v malebné krajině Podkrkonoší.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2361

Prvorepubliková chalupa k pronájmu s kompletně zrekonstruovaným interiérem leží v oplocené zahradě (terasa s posezením a grilem) jen 300 m od místního lázeňského areálu.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 2247

Akceptované poukázky a asociace