Zobrazit na mapě

Muzeum Schwarzenberského kanálu Chvalšiny

Muzea

Muzeum Schwarzenberského plavebního kanálu je umístěno v historickém objektu na náměstí obce Chvalšiny, který byl nedávno zcela zrekonstruován.

V přehledně uspořádané expozici návštěvníci najdou mnoho informací o vzniku, historii a funkci unikátního technického díla. Je zde instalován také model této stavby se všemi detaily. Nezanedbatelná část výstavy je věnována životu a dílu autora plavebního kanálu Josefa Rosenauera. Doplňující expozice seznámí návštěvníky s přírodou tohoto kraje a se šumavským dřevařstvím a lesnictvím.

Otevřeno je pro veřejnost od dubna do října, mimo tuto dobu je možné prohlídky domluvit.

Schwarzenberský plavební kanál lze navštívit například v obci Jelení, kde si jej lze nejlépe prohlédnout.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Muzeum Schwarzenberského kanálu Chvalšiny je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Muzeum Schwarzenberského kanálu Chvalšiny je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 26x

Velmi pěkně zařízená chata k pronájmu s terasou a malou zahradou (ohniště, posezení) leží v chatové osadě poblíž lesa v malebné krajině CHKO Blanský les jen 17 km od Českého Krumlova.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2292

Pěkně zařízený apartmán v podkroví velké chalupy (bývalého mlýna) v atraktivním areálu s bohatým rekreačním vyžitím (zapuštěný bazén, trampolína, altán, pergola s krbem, ohniště).

2 ložnice / max 6 osob
číslo apartmánu: 1814b

Prohlíželo 159 lidí

Pěkně zařízený apartmán ve sníženém přízemí velké chalupy (bývalého mlýna) v atraktivním areálu s bohatým rekreačním vyžitím (zapuštěný bazén, trampolína, altán, pergola s krbem, ohniště).

2 ložnice / max 5 osob
číslo apartmánu: 1814a

Chalupa resp. zcela samostatné podkroví chalupy s vlastním vchodem leží na malebné samotě u lesa ne neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) jen 5 km od Holašovic (památka UNESCO).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chalupy: 1855

Velmi pěkná chalupa resp. stylové podkroví velké chalupy se samostatným vchodem a zahradou (bazén, pergola s posezením, krb) leží v malebné šumavské přírodě u rekreačního rybníku Olšina.

6 ložnic / max 21 osob
číslo chalupy: 1920

Pěkný prostorný samostatný apartmán na chalupě s vnitřním bazénem, vířivkou a rozlehlou zahradou (trampolína, terasa s posezením, gril) leží na kouzelné samotě u lesa s nádherným výhledem do okolí.

3 ložnice / max 8 osob
číslo apartmánu: 1741

Pěkná jednoduše zařízená chata s terasou (zahradní nábytek) na neoploceném pozemku (bazén, stolní tenis, gril) leží v malé chatové osadě v malebném údolíčku Jíleckého potoka obklopeném lesy.

2 ložnice / max 5 osob
číslo chaty: 1654

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená chalupa resp. samostatné levé křídlo bývalé zemědělské usedlosti s neoplocenou zahradou (terasa s posezením, ohniště) a dvorem leží na malebné jihočeské samotě.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2017

Akceptované poukázky a asociace