Zobrazit na mapě

Vinné sklepy Plže - Petrov

Plže jsou unikátní původní vinné sklepy z 18. a 19. století. V roce 1983 byl tento areál asi osmdesáti vinných sklepů prohlášen za vesnickou památkovou rezervaci. Stojí na návrší nad Petrovem a návštěvníky okouzlí svojí malebností. Půvabná jsou malovaná barokní průčelí těchto unikátních vinných sklepů, které zde tvoří uličku, jež vede na prostranství zvané Kolečko. Zde se v sezoně pořádá mnoho folklorních akcí. Je zde i přírodní taneční parket a pódium.

Především však je důležité, ochutnat zde některé z výborných vín pěstovaných místními vinaři, kteří jsou na ně právem hrdí.

Procházka areálem vinných sklepů Plže i s malou ochutnávkou vína nebo koupí malého místního suvenýru zabere asi hodinu času.

Fotogalerie - Vinné sklepy Plže - Petrov

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Vinné sklepy Plže - Petrov je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Vinné sklepy Plže - Petrov je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Dnes zobrazeno 11x

Zrekonstruovaná kvalitně zařízená zahradní chata k pronájmu s terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě leží na okraji obce v malebném jihomoravském regionu Podluží (ideální k cykloturistice).

2 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 2049

Prostorná pěkně zařízená samostatná část rekreačního objektu k pronájmu s velkou obytnou místností a soukromým squash kurtem leží v oplocené zahradě (bazén, pergola, gril, ohniště) na okraji obce.

4 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2125

Pěkný prostorný vinný sklep s ubytováním (chata) s terasou (posezení, gril) leží v osadě vinných sklepů v lukrativní jihomoravské vinařské oblasti. Ideální pro cykloturistickou dovolenou.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2024

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 2142

Jednoduše zařízené zcela samostatné podkroví vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 2141b

Jednoduše zařízené zcela samostatné přízemí vinného sklepa (chata) s možností využití pergoly (posezení, krb) leží v osadě vinných sklepů na okraji vinařské obce. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2141a

Malá atypická chata k pronájmu s terasou (posezení, krb) a vinným sklípkem (možnost degustace vína) leží v osadě vinných sklípků na okraji obce jen 11 km od Hodonína. Ideální k cykloturistice.

1 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1102

Stylová moderní rekreační chalupa s oplocenou zahrádkou (posezení, přenosný gril) v tiché ulici vinařské obce (možnost domluvy degustace vína) s okolím ideálním k cykloturistice.

3 ložnice / max 10 osob
číslo chalupy: 1406

Akceptované poukázky a asociace