Šumava - Turistické zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Šumavě doporučujeme navštívit turistické zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Šumava
1
Terčino údolí

Terčino údolí

Václavovy lázně, Modrý dům, umělý vodopád nebo Švýcarská chata jsou nejnavštěvovanější místa Terčina údolí. Tento přírodní park byl založen v 18. století hrabětem Buquoyem a vede přes něj celá řada udržovaných turistických pěšin.

Hoštice - vesnička - Slunce seno

Hoštice - vesnička - Slunce seno

Kdo by neznal Hoštice z pověstné trilogie režiséra Zdeňka Trošky. Že jsou Hoštice hrdé na svou popularitu, je vidět na každém kroku. Najdeme zde například ulice pojmenované po hlavních postavách filmů. Ulice Zdeňka Trošky samozřejmě také nechybí. V Hošticích tak už navždy bude svítit slunce a vonět seno a jahody.

Turistické zajímavosti

Antýgl

Osada je významnou turistickou křižovatkou na řece Vydře. Antýgl je malá osada z 15. století. Později v ní vznikla sklářská huť, která na začátku měla pouze jednu pánev – ein Tiegel – proto název Antýgl.

Turistické zajímavosti

Lenora - sklářská huť

Sklářská pec v Lenoře byla nejdéle bez přerušení fungující sklárna na Šumavě. Pracovat začala v roce 1833 a oheň v ní vyhasl teprve nedávno, kdy její provoz zastavili noví majitelé po nepovedené privatizaci. Místní skláři se ale nevzdávají, v několika menších provozovnách nesou sklářskou štafetu dál. Návštěvníci mohou pozorovat skláře přímo při práci a podpořit je koupí některého z jejich výrobků.

Turistické zajímavosti

Holašovice

Půvabná vesnice Holašovice okouzlí každého návštěvníka. Jsou zde dochované krásné statky stavěné ve stylu selského baroka s překrásně zdobenými štíty. Původní dřevěné brány jsou úžasnou ukázkou řemeslné dovednosti našich předků. Díky obětavosti místních obyvatel, kteří udržují své domy a pozemky v původní podobě, zde můžeme nahlédnout do historie.

Turistické zajímavosti

Husinec

Rodiště mistra Jana Husa Husinec leží na řece Blanici v předhůří Šumavy. Největším lákadlem pro turisty je bezesporu národní kulturní památka Husův rodný dům s expozicí ze života tohoto slavného rodáka. Jana Husa připomíná i socha na náměstí a nedaleká Husova skála, u které údajně Jan Hus odpočíval vždy při cestě ze školy v Prachaticích.

Turistické zajímavosti

Kozinův statek Újezd

Obec Újezd u Domažlic je rodiště legendárního vůdce chodského povstání Jana Sladkého Koziny. V jeho rodném statku je dnes umístěna pamětní síň. Z Újezda je možné dojít příjemnou procházkou na návrší Hrádek, kde stojí pomník Jana Sladkého Koziny vytvořený v roce 1895 Čeňkem Vosmíkem.

1

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.