Zobrazit na mapě

Rozhledna Zlatý Chlum

Rozhledny

Nedaleko města Jeseník se nachází vrchol Zlatý chlum, jehož výška je devět set osm metrů. Na vrcholu tohoto kopce byla na samém konci 19. století vybudována kamenná rozhledna. Iniciátorem této stavby byl Moravsko–slezský sudetský horský spolek z Jeseníku. Věž rozhledny je architektonicky zajímavá a historicky cenná stavba. Měří dvacet šest metrů a působí velmi elegantně.

Roku 1902 byla nedaleko rozhledny postavena turistická chata. Ta se bohužel nedochovala, neboť v polovině 20. století podlehla velkému požáru. Dnes stojí vedle rozhledny malá, pěkná chata s možností občerstvení.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Rozhledna Zlatý Chlum je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Rozhledna Zlatý Chlum je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Pěkně zařízený dům se dvěmi apartmány k pronájmu s oplocenou zahradou (sauna, zastřešená pergola se zahradní kuchyňkou, gril, ohniště,…) leží v malebné krajině horské obce jen 3 km od Jeseníku.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 23102

Pěkně a účelně zařízená chata na neoploceném pozemku (posezení, krb) v chatové osadě u lesa na atraktivním místě nad městem Jeseník jen 3 km od areálu Priessniztových lázní.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chaty: 0540
Rozhledna na vrcholu Zlatý chlum byla slavnostně otevřena v roce 1899. Jedná se o velmi pěknou stavbu, která poskytuje návštěvníkům kruhový výhled na pohoří Jeseníky. Výstup na kopec je pozvolný, vede sem značená turistická cesta, takže se sem na výlet mohou vypravit i rodiny s malými dětmi.

Prohlíželo 103 lidí

Moderní novostavba chalupy k pronájmu s infrasaunou a zastřešenou terasou (posezení, gril) v oplocené zahradě s bazénem u řeky v obci s ideálními turistickými a lyžařskými podmínkami v okolí.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1246

Rezervováno 10. 7.

Útulná chata k pronájmu leží v neoplocené zahradě (zastřešená terasa s posezením, gril, kolárna) na velmi pěkném místě na okraji obce jen 300 m od nástupního místa na Rychlebské stezky (traily).

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 2450

Pěkná moderní novostavba rekreačního domu k pronájmu se saunou a zahradou (zastřešená terasa, gril, ohniště) leží nedaleko lesa v malebné horské rekreační obci pod Červenohorským sedlem.

4 ložnice / max 12 osob
číslo chalupy: 23104

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456b

Luxusní stylově zařízená roubená chata s wellness zónou (vnitřní bazén a vířivka) nabízí kvalitní ubytování v malé rekreační horské obci pod Červenohorským sedlem v srdci Jeseníků.

5 ložnic / max 14 osob
číslo chaty: 2456a

Velká turistická jednoduše zařízená chata k pronájmu se 2 společenskými místnostmi (kulečník) leží na neoploceném pozemku (hřiště, posezení, ohniště) v malebném prostředí horské obce přímo pod lesem.

9 ložnic / max 32 osob
číslo chaty: 2061

Akceptované poukázky a asociace