Zobrazit na mapě

Pravčická brána

Přírodní zajímavosti

Vzhledem k ojedinělosti a kráse tohoto místa byla Pravčická brána vždy v centru pozornosti návštěvníků Českého Švýcarska. Protože však tato velká návštěvnost skalní most ohrožovala, byl vstup přímo na vrcholovou plošinu uzavřen. Okolní skalní vyhlídky však skýtají stejně krásný výhled na okolní krajinu.

V roce 1881 byl na tomto místě postaven krásný zámeček Sokolí hnízdo. V něm se kromě muzea národního parku nachází í malebná restaurace s původními malbami.

Výlet k Pravčické bráně je poněkud fyzicky namáhavý, dojít se k ní dá jen pěšky z Hřenska nebo z Mezní Louky. Za dlouhou cestu však budete odměněni pohledem na nejobdivovanější skalní útvar a symbol celého regionu.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Pravčická brána je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Pravčická brána je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Jednoduše zařízená chata k pronájmu s terasou v neoplocené zahradě (pergola, krb, ohniště) leží v ulici na kraji obce v atraktivní oblasti NP České Švýcarsko jen 9 km pěšky od Pravčické brány.

2 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1626

Pěkná malá chata k pronájmu s krbem na neoploceném pozemku (posezení, krb) v malé tiché obci v atraktivní lokalitě nedaleko od vstupu do NP České Švýcarsko jen 9 km od Pravčické brány.

0 ložnice / max 3 osoby
číslo chaty: 1570

Účelně zařízený apartmán se samostatným vchodem v chalupě se zahradou leží v tichém prostředí na okraji malé obce a je ideální k poznávání krás Šluknovského výběžku včetně NP České Švýcarsko.

0 ložnice / max 4 osoby
číslo apartmánu: 2276

Mimořádně atraktivní roubená chalupa k pronájmu leží v oplocené zahradě (posezení, trampolína, vyžití pro děti, ohniště) na polosamotě na kraji obce v turisticky přitažlivé oblasti Českého Švýcarska.

4 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1844

Stylová kvalitně zařízená chata k pronájmu leží na neoploceném pozemku (terasa, posezení, ohniště) na polosamotě na okraji obce v turisticky přitažlivé krajině národního parku České Švýcarsko.

2 ložnice / max 4 osoby
číslo chaty: 1845

Prohlíželo 305 lidí

Kvalitně zařízená místně typická chalupa k pronájmu se společenskou místností (biliárd) leží v oplocené zahradě (zapuštěný bazén, stolní tenis, terasa s posezením) jen 5 km od NP České Švýcarsko.

3 ložnice / max 7 osob
číslo chalupy: 0972

Zrekonstruovaná podstávková chalupa k pronájmu s oplocenou zahrádkou (zahradní nábytek, gril) a zahradou (bazén, trampolína, posezení) leží ve šluknovském výběžku nedaleko od Českého Švýcarska.

2 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2240

Pěkná jednoduše zařízená chata k pronájmu leží v chatové osadě v malebné lokalitě u lesa na okraji obce jen 200 m Lesního rybníku s možností krásného přírodního koupání a občerstvení.

1 ložnice / max 7 osob
číslo chaty: 1661

Akceptované poukázky a asociace