Broumovsko - Přírodní zajímavosti - kam na výlet o dovolené

Při dovolené na Broumovsku doporučujeme navštívit přírodní zajímavosti z našeho seznamu tipů na výlet. U každého turistického cíle najdete i nabídku ubytovbání na nejbližších chatách a chalupách v okolí.
Chaty a chalupy Broumovsko
1 2
Ostaš

Ostaš

V oblasti Náchodska mohou turisté podniknout výlet na stolovou horu Ostaš. Najdou zde dvě krásná vyhlídková místa Krtičkovu a Frýdlantskou vyhlídku, romantický skalní labyrint s půvabným názvem Kočičí hrad, studánku s pitnou vodou a tajemnou Sluj českých bratří.

Broumovské stěny

Broumovské stěny

Broumovské stěny nabízejí svým návštěvníkům romantickou procházku malebným prostředím s mnoha zajímavými skalními zákoutími. Ujít by si neměli nechat vrchol Hvězda, na jehož okraji stojí kaple Panny Marie Sněžné, která má půdorys ve tvaru Hvězdy. U kaple je krásná vyhlídka.

Naučná stezka Zemská brána

Naučná stezka Zemská brána

V překrásném údolí řeky Divoká Orlice čeká na návštěvníky malebná, romantická zákoutí a mnoho zajímavostí jako je například unikátní kamenný most přes řeku. Údolím vede naučná stezka, na jejíž trase se turisté pomocí informačních panelů dozvědí mnoho o fauně, flóře a historii tohoto civilizací téměř nedotčeného území.

Velká Deštná

Velká Deštná

Cestou na nejvyšší vrchol Orlických hor na Velkou Děštnou mohou turisté obdivovat malebnou a zároveň drsnou horskou krajinu. Nejméně náročný je výšlap z Šerlichu od Masarykovy chaty.

Sněžka

Sněžka

Na Sněžku mohou turisté vyjít pěšky po značené trase. Příjemnější je ale vyjet na vrchol lanovkou, která má nástupní stanici v Peci pod Sněžkou a funguje zde již více než šedesát let. Na svazích Sněžky mohou návštěvníci najít některé druhy chráněných rostlin, jako je například rozrazil chudobkovitý či sítina trojklanná. Z vrcholu hory je překrásný výhled na pohoří Krkonoše.

Adršpašsko-teplické skály

Adršpašsko-teplické skály

Krásným cílem výletu pro milovníky turistiky jsou Adršpašsko-teplické skály. Jsou zde dvě velká skalní města: Adršpašské město a Teplické skály. V každém je upravený prohlídkový okruh s informačními tabulemi, na kterých se návštěvníci dozví mnoho zajímavého o skalách jejich fauně i flóře i o lidech s nimi spjatými.

Přírodní zajímavosti

Bukačka

Národní přírodní rezervace Bukačka má rozlohu téměř 51 hektarů. Velkou část rezervace tvoří horské podmáčené louky, na kterých roste velké množství vzácných rostlin. Dále jsou zde lesní porosty složené převážně z dubů, smrků, jeřábů a klenů, jedná se o zbytky původního pralesa.

Přírodní zajímavosti

CHKO Broumovsko

V chráněné krajinné oblasti Broumovsko se nacházejí ojedinělé přírodní krásy. Největším lákadlem pro turisty jsou skalní města, ale stojí za to navštívit i další místa CHKO. Její rozloha je více než čtyři sta kilometrů čtverečních.

Přírodní zajímavosti

Černá hora

Nad malebným městečkem Janské Lázně se nachází Černá hora. Na její vrchol je nejlepší cesta právě z Janských Lázní, které se rozkládají v malebném údolí Janského potoka. Můžeme se svézt lanovkou, vydat se pěšky nebo na vrchol vyšlapat na kole.

Přírodní zajímavosti

Přehradní jezero Bukówka v Polsku

Návštěvníci Krkonoš se mohou vydat na výlet do Polska k nedalekému přehradnímu jezeru Bukówka. To bylo vybudováno na počátku 20. století, aby chránilo před velkou vodou nejbližší města. V jezeře je překvapivě kvalitní a čistá voda, která je pitná.

1 2

AKCEPTUJEME

Benefit Plus Ticket Holiday Gastro

Jsme členem Asociace
Českých cestovních
kanceláří a agentur

800 101 127
Po - Pá 8 - 17 hod.
Kontaktujte nás

Odesláním dotazu berete na vědomí zpracování osobních údajů.