Přírodní zajímavosti

Národní přírodní rezervace Bukačka leží v Orlických horách nedaleko turistické křižovatky Šerlich. Je tvořena zbytkem původního pralesa. Vzhledem k tomu, že rezervace leží na hřebeni hor, stromy zde nedosahují takové výšky, jak bývá v pralesích běžné. Nejvyšší dvě stě let staré buky měří pouhých patnáct metrů. Je to kvůli drsným horským přírodním podmínkám. Díky tomu, že tyto stromy nemají dřevo vhodné pro zpracování, zůstala tato část Orlických hor neporušena, zatímco okolní lesy byly v minulosti neuváženě vytěžovány.

V rezervaci Bukačka roste téměř tři sta druhů rostlin a mezi nimi i dvacet tři chráněných druhů. Právě kvůli tomuto přírodnímu bohatství se Bukačce říká také botanická zahrada Orlických hor. Rezervací prochází naučná stezka s názvem Okolím Deštného, která má délku 15 kilometrů a má 8 zajímavých zastávek s informačními tabulemi.

Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Mapa turistického cíle a nejbližších chat a chalup v okolí

Bukačka je zařazen do těchto kategorií turistických cílů:

Bukačka je naším tipem na výlet pro tyto oblasti:


Nejbližší chaty a chalupy pro dovolenou

Stylová chalupa k pronájmu leží v neoplocené zahradě (bazén, trampolína, stolní tenis, hřiště, vyžití pro děti) v horské obci v malebné centrální části Orlických hor (turistika, cykloturistika)

4 ložnice / max 16 osob
číslo chalupy: 1928

Kvalitně zařízená nová rekreační chata s velkou obytnou místností (krbová kamna, infrasauna) leží na neoploceném pozemku (posezení, ohniště) na malebném atraktivním místě na okraji horské obce.

4 ložnice / max 8 osob
číslo chaty: 1724

Nová rekreační chalupa k pronájmu s herní/společenskou místností (stolní tenis, mini kulečník a stolní fotbálek) leží na neoploceném pozemku (pergola, krb, ohniště) v srdci Orlických hor.

2 ložnice / max 11 osob
číslo chalupy: 2078

Prohlíželo 150 lidí

Mimořádně luxusní stylová chalupa se sportovní a relaxační místností (vířivka) a saunou na neoploceném pozemku s terasou (bazén, posezení, krb) v krásné lokalitě tiché chalupářské osady.

3 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1068

Stylově zařízená roubená chalupa k pronájmu leží na neoplocené zahradě (hřiště, terasa s posezením, gril, ohniště) na okraji horské osady v malebné krajině Orlických hor jen 2 km od tvrze Hanička.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 2143

Velmi pěkná chalupa k pronájmu s krbovou místnosti, saunou a s opticky chráněným dvorem (bazén, posezení, gril, houpačky) leží na malebném místě mezi loukami zcela na kraji obce.

3 ložnice / max 8 osob
číslo chalupy: 1646

Pěkná účelně zařízená chalupa v oplocené zahradě (stolní tenis, posezení, gril, ohniště) v okrajové části obce jen 10 km od Žamberku (aquapark) a jen 8 km od hradu Litice nad Orlicí.

2 ložnice / max 6 osob
číslo chalupy: 1253

Pěkná dobově zařízená chalupa k pronájmu na neoploceném pozemku (posezení, gril, ohniště) na malebném místě s krásným výhledem do okolí na polosamotě v sousedství pouze 4 dalších chalup.

3 ložnice / max 9 osob
číslo chalupy: 1642

Akceptované poukázky a asociace